Emanet emin ellerde


30 Ağustos Zafer Bayramı bütün yurtta coşkuyla kutlandı. Gün geçtikçe halkımızın milli bayramlara ve özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgisi artmaktadır.

Her ne kadar Mustafa Kemal Atatürk’ün adını hutbelerde söyleyemeyen bir diyanet camiamız, sarayda Atatürk demeye dili dönmeyen tercümanımız olsa da halkımız Anıtkabir’e abdest alarak gitmekte; Yasinler, Fatihalar, dualar okuyarak, Atasına minnetlerini sunmak için biri biriyle yarışmaktadır.

Atatürk düşmanları çatlasalar da patlasalar da Atatürk üzerinde oynadıkları oyun bozulmuştur. Milletimizin, gizlenen ve çarpıtılan Atası ile arasındaki engeller kalkmıştır. İnadına değil sevdasına sevgi seli çağlamaktadır, ziyaretgâh dolup taşmaktadır.

Elbette bu durumda en fazla teşekkürü hak eden Merhum Prof. Dr. Haydar Baş hocamızdır. Ortaya koyduğu hizmet ve özellikle “Hoş Geldin Atatürk” eseriyle gerçek Atatürk’le milletimiz tanışmış, soyunun da Ehl-i Beyt’e dayandığını öğrenmekle de sevgileri katmerlenmiştir.

Unutturulmaya ve halkıyla arası açılmaya çalışılan Atatürk hakkındaki gerçekleri ortaya koymak için verilen mücadele başarıya ulaşmıştır.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde İstanbul BTP il başkanlığının tertip ettiği bir salon programı düzenlendi. Geceye onur konuğu olarak Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı, Av. Hüseyin Baş ve genel başkan yardımcıları da iştirak ettiler ve konuşmalar yaptılar.

Marşlar söylendi, şiirler okundu, sinevizyon gösterileri izlendi, gerek salondakiler gerek ekranları başındaki izleyiciler, coşkulu ve duygu dolu anlar yaşadı.

BTP Genel Başkanı Av. Hüseyin Baş, gerek marşlara eşlik ederek gerekse de yaptığı konuşmayla, babasından aldığı bayrağın emin ellerde olduğunu bir defa daha göstermiş oldu.

Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın milli bayramlarımızın kutlanmasının gerekliliği hakkında başlattığı etkinliklere, Bağımsız Türkiye Partisi kadroları ve lideri kaldıkları yerden yola devam edeceklerini de ilan etmiş oldular.

Program süresince BTP lideri Av. Hüseyin Baş’ın ilk genel başkan seçildiğinde konuştuğu sözleri anımsadım: “Gazi Mustafa Kemal asker Atatürk’tü, Haydar Baş hoca Atatürk’tü, ben ise evlat Atatürk olacağım”

Zaman gösterdi ki; Sayın Hüseyin Baş, sözünde duruyor, babasının bastığı yerlere basıyor, Onun emanetine layıkıyla sahip çıkıyor ve yakışıyor. Demek oluyor ki emanet emin ellerde.

Genç ve donanımlı,  liyakat sahibi, Atatürk’ün ve Ebedi Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş’ın emanetine sahip çıkan bu lidere, milletimiz sahip çıktığı oranda kazançlı çıkacaktır. Yolu açık olsun.