Batmamak Üzere Doğan Güneş


Bundan tam 20 yıl önce ülkemizin geleceğine yön veren bir güneş doğdu. Bu güneş iktidar olmasa da Türkiye ve dünya gündeminde kendine yer buldu. Kurulduğu günden bugüne kadar savunduğu değerlerden zerre taviz vermeyen Bağımsız Türkiye Partisi, birbirinden ayırt etmeksizin milli ve dini değerlerimizin, milli bir ekonominin ve her alanda tam bağımsızlığın gür bir sesi oldu. Vahşi kapitalizme karşı geliştirilen “Milli Ekonomi Modeli” ile ezilen milletlerin ışığı oldu. Rusya başta olmak üzere BRICS ülkeleri Milli Ekonomi Modelini uygulamaya başladı. Dünya bu güneşi iktidar olmadan gördü, O'nun yolundan gitti.

Bağımsız Türkiye Partisi’ni diğer partilerden ayıran farkı Av. Necmi Özen'in “ARI ve SİNEK” in farkını anlattığı yazıdan alıntıyla anlatalım:

 “Arıları ve sinekleri bir şişeye koymuşlar. Şişenin taban tarafını ışığa doğru, açık olan ağız kısmını da karanlığa doğru yerleştirmişler.

Arıların hepsi ışık olan tarafa doğru üşüşmüşler. Ama şişenin tabanı kapalı olduğundan çıkmayı başaramamışlar. Bu arada sinekler, şişenin ağzına doluşmuşlar ve karanlıkta dışarı çıkıp kaybolmuşlar.

Ağzı açık olan şişenin karanlık tarafına doğru tek bir arı bile gelmemiş! Camın önünde ışığa doğru çabalarına devam etmişler.

İnsanın aklına hemen arıların akılsızca davrandıkları geliyor. Ancak daha derinlemesine düşününce; karşımıza bir anıt gibi dikilen gerçek çok farklı oluyor.

Bilim adamlarına göre arılar olmazsa, insan yaşamı da olmaz. Ayrıca nerede, hangi çiçek ile besleneceğini bilen, yüzlerce kovan arasında kendi kovanını bulan ve o kovanın yüzlerce peteği arasından kendininkine yumurtlamayı hiç şaşırmadan uygulayabilen bir canlıdır arı...

Nasıl olur da şişenin ağzını bulup çıkamaz değil mi?

Işığa doğru yürüyenlerin önünde her zaman engeller olacaktır kuşkusuz... Onlar, engellere rağmen ışıktan vazgeçmeyenlerdir. Ne tür engel olursa olsun önlerinde, çabalarını sürdürenlerdir. Ve bu uğurda da gerektiğinde ölebilenlerdir. Yürek, azim, sevgi, ilkeler, dürüstlüktür bunu yaptıran... Kendine saygı, yaşadığı topluma saygıdır.

Sinekler, karanlıkta sıvışan kaçaklardır. Karanlığa yürüyenlerdir. Karanlık düşüncelerdir. Şişenin ağzının karanlığa bakmasının onlarca hiçbir önemi yoktur. Sinsi, ilkesiz, yüreksiz, korkak varlıklardır. Sadece kendi yaşamları söz konusudur. Nerede yemek varsa, nerede rahat yaşayacaklarsa, nerede çok para kazanacaklarsa oraya giderler. Onlar için karanlık olması önemli değildir; açık ağızların...

Arıyı kovalamak isterseniz savaşır. Engellere aldırmaz. Amacı sadece ışığa ulaşmaktır. İğnesini sapladığında öleceğini bilerek savaşır. Ve değerleri için ölür. Ama sinekler kaçarlar. Sonra yılışık yılışık tekrar dönerler kovaladığınız yere... Yemeklerinize, kollarınızın üstüne tünerler. Pis ayaklarıyla gezerler; yaşadığımız her yeri...

Arılar yumurtalarını yalnızca kovanlarına bırakırlar. Oysa sinekler her yere yumurtlar, her yerde ürerler. Çöplüklerde, tuvaletlerde, bataklıklarda… Onlar için yumurtalarını bırakacakları yerin bile hiç önemi yoktur”

İşte bu kadar net

Türkiye’yi hedef alan tehdit ve tehlikelere ilk göğüs geren ve onlarla mücadeleye ilk başlayan taraf hep BTP olmuştur.

Bunun en dikkat çeken örneği şüphesiz terör örgütü FETÖ’dür.

Bu örgüt henüz FETÖ adını almadığı, bugün FETÖ’ye her türlü hakareti yapanların çoğunun ‘hoca efendi’ diye Fetullah Gülen’in çevresinde pervane olduğu 1997/98’li yıllarda merhum Prof. Dr. Haydar Baş, bu grubun Türkiye için gelecekte nasıl bir tehdit oluşturacağını anlatıyor, politikacısından iş insanına kadar her kesimi bu konuda ayıktırmaya çalışıyordu.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın özenle büyüttüğü, yetiştirdiği her zararlı unsurdan koruduğu ve nasıl korunacağını öğrettiği BTP, Baş'ın bize insanlığın kurtuluşu için bıraktığı en büyük mirastır. Bugün 20 yaşına gelmiş dört dörtlük delikanlıya sahip çıkarsak kendimize de sahip çıkmış oluruz.

20 yıl boyunca Prof. Dr. Haydar Baş’ın ihtimamla büyüttüğü, yurdumuzun her kentine, her ilçesine ve her köyüne kadar kök salmasını sağladığı Bağımsız Türkiye Partisi, bugün BTP Genel Başkanı Avukat Hüseyin Baş liderliğinde tam kadro yoluna devam ediyor.

Eminiz ki, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizi ve milletimizi hedef alan tehditlere karşı en büyük mücadeleyi yine, Atatürk ve Prof. Dr. Haydar Baş’ın izinden yürüyen Bağımsız Türkiye Partisi’nin genç lideri Hüseyin Baş ve BTP kadroları verecektir

Bağımsızlık yolunda her türlü engellere rağmen ışığa yürüyenlere, ışığa ulaşmak için çaba gösterenlere ve ışık saçanlara selam olsun!..