Atatürk’ü Herkes Çok İyi Tanımalı

Atatürk'ü Herkes Çok İyi Tanımalı

Yurt genelinde seri halde düzenlenen "Kaybolan Değerlerimiz" panelinde konuşan Emekli Yarbay Hüseyin Kuloğlu, Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in Atatürk çıkışıyla birlikte milletimizin de O’na karşı olan ilgi ve sevgisinin arttığını belirtti. Kuloğlu, bu milleti kardeş yapan Atatürk’ün herkes tarafından çok iyi bilinmesi gerektiğinin de altını çizdi.

03 Aralık 2019 - 10:52 - Güncelleme: 04 Aralık 2019 - 11:54

İcmal Gençlik Derneğinin (İGD) yurt genelinde organize ettiği "Kaybolan Değerlerimiz" paneli tüm hızıyla devam ediyor. Ankara Keçiören'de düzenlenen panel, halkın yoğun ilgisi ile karşılandı.

İcmal Gençlik Derneği Ankara Şubesi tarafından organize edilen panel Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Panelin açılış konuşmasını İGD Ankara Başkanı Eğitimci Ahmet Burak Güven yaptı.

Güven; konu ile ilgili genel bir değerlendirme yaptı ve İcmal Gençlik Derneğinin üstlendiği bu misyonun son derece önemli olduğunu belirtti. Ahmet Burak Güven; ahlaksızlığın giderek yaygınlaştığı, her türlü adli vakanın gün geçtikçe arttığı ülkemizde, milli ve manevi değerlerimizin büyük darbe aldığını söyledi. Konuşmasında bütün bu çalışmaların mimarı olan Prof. Dr. Haydar Baş'a da teşekkür eden Güven, bu panellerin hepimizin geleceğinde büyük önemi olduğunu vurguladı.

İcmal Gençlik Derneği Yön. Kur. Üyesi ve Mesaj TV Genel Müdürü Mehmet Erkul konuşmasında özellikle sosyal medya aracılığıyla gençlerin içine düşürüldükleri problemlere temas etti ve toplumun ahlaki çözülmesi ile ilgili yapılan araştırmalardan çarpıcı örnekler verdi.

Erkul ülkemizde giderek yaygınlaşan uyuşturucu kullanımının ulaştığı boyutlardan ve dini değerlerimizden uzaklaştığımızın altını çizdi. İcmal Gençlik Derneği Yön. Kur. Üyesi ve Bilgisayar Mühendisi Emre Vona'da konuşmasında, Bağımsızlık üzerinde durdu.

Emre Vona, bağımsızlığın sağlanmasında kaynakların korunmasına değindiği konuşmasında, Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in uzun yıllardır dile getirdiği ülkemizin zengin yeraltı kaynaklarından bahsederek, bunların hepimizin bir değeri olduğunu ve kaybetmemiz gerektiğini belirtti. BTP Ankara Kadın Kolları Başkanı Araştırmacı Yazar Arif Göksel de konuşmasını Ehl-i Beyt'e ayırdı.

Ehl-i Beyt'in birliğin, beraberliğin adresi olduğunu söyleyen Göksel, "Ne zaman ki milletimiz Ehl-i Beyt'e sahip çıktı büyüdü, güçlendi. Ne zaman da sırtını döndü çok büyük sıkıntılar çekti. Peygamberimiz ve O'nun Ehl-i Beyt'i birlik mayamızdır. Onları her zaman baş tacı etmeli ve kendimize rehber edinmeliyiz" dedi.

Atatürk bu milleti kardeş yaptı

Meltem Koleji Kurucu Temsilcisi ve Emekli Yarbay Hüseyin Kuloğlu da Atatürk'ün bizim için ne kadar önemli olduğunu anlattığı konuşmasında, Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in, Atatürk çıkışıyla birlikte milletimizin de O'na karşı olan ilgi ve sevgisinin arttığını belirtti.

Bu milleti kardeş yapan Atatürk'ün herkes tarafından çok iyi bilinmesi gerektiğini ifade eden Kuloğlu; "Birtakım insanların bu ülke üzerinde uzun yıllardır kurduğu sinsi plan gün oldu üzerimize bomba olarak yağdı. Eğer zamanında Prof. Dr. Haydar Baş Bey'e kulak verilseydi bu hainlerin planları tutmayacaktı. Milletimizin Haydar Baş Bey ile birlikte olmak ve ona destek vermesi şarttır.

İnsan, eşref-i mahlukat

Araştırmacı Yazar Dr. Nuri Kaplan ise konuşmasında, insanın en aciz varlık olduğunu, bir kedi kadar göremediğini, bir  kuş gibi uçamadığını, doğduktan sonra yıllarca bir yardım olmadan hayatta kalamayacağını ifade etti. Kaplan, konuşmasını şöyle sürdürdü; "bu kadar aciz bir varlık olan insan, hiçbir hayvanın olmadığı kadar zalimleşebilmektedir. Hem kendisine hem etrafına büyük zararlar verebilmektedir. Ancak bu insan, Allah'ın ona bahşettiği güzellikleri doğru bir şekilde yaşarsa 'Eşref-i Mahlukat, yaratılmışların en şereflisi' olur. Hepimizin bu örnek insana ihtiyacı var. İcmal Gençlik Derneği yaptığı bütün faaliyetlerle başta gençlere olmak üzere bütün topluma karşı çok önemli bir görevi yerine getirmektedir."

Allah'ın manevi nimetleri de var

Panelin kapanışında söz alan Dr. Abdullah Terzi de, İcmal Gençlik Derneğine toplumun sorunlarına olan duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

İcmal Gençliğin mimarının Prof. Dr. Haydar Baş Bey olduğunu belirten Terzi; "Görüyorsunuz ne kadar çok değerimizi kaybettik. Ahlaki kayıplarımızı telafi etmek oldukça güç, içi boşaltılmış bir toplum ortaya çıktı. Hızla İslam'dan uzaklaşan bir toplum haline geldik. Milli ve Manevi değerlerini bırakan, terk eden bir millet her türlü sıkıntıyla karşı karşıya kalır. Bizim su gibi, ekmek gibi, yemek gibi ihtiyacımız olan, Allah'ın bizim için yarattığı manevi nimetler de vardır. Bunlardan da çok uzak kaldık. Allah aşkı, feyz, muhabbet ve benzeri güzellikleri de talep etmeli ve aramalıyız. Nasıl ki ekmeği fırıncıdan, meyveyi manavdan alıyoruz. Bunları da sahiplerinden istemeliyiz" dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 825 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Denetimler Arttı
Kilis’te Denetimler Arttı
Altın Durmuyor
Altın Durmuyor