Bakan Ziya Selçuk Üniversitede Etkinliklere Katıldı

Bakan Ziya Selçuk Üniversitede Etkinliklere Katıldı

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, 7 Aralık Üniversitesinde öğretmen ve öğrencilerle buluştu.

13 Ocak 2020 - 09:26 - Güncelleme: 13 Ocak 2020 - 09:34

Rektörlük girişinde Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve senato üyelerince karşılanan Bakan Selçuk’a öğrenciler tarafından da çiçek takdim edildi. Bakan Ziya Selçuk ve beraberindeki heyet daha sonra “Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları” başlıklı program için Rektörlük Konferans Salonu'na geçti.

Konferansa Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un yanı sıra Vali Recep Soytürk, Kilis Milletvekilleri Hilmi Dülger ile Ahmet Salih Dal, Belediye Başkanı Av. Abdi Bulut, Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Milli Eğitim Müdür Mehmet Emin Akkurt, sivil toplum kuruluşları ve öğretmenler katıldı.

“Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları” kapsamında öğretmenlerle yapılan söyleşinin başında kısa bir selamlama konuşması yapan Vali Recep Soytürk, hayırseverlerin eğitime yaptıkları katkılardan övgüyle söz ederken, bu buluşmanın düzenlenmesine katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Bakan Ziya Selçuk ise “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” sloganıyla düzenlenen ve söyleşi formatında devam eden programda öğretmenlerden beklentilerini dile getirerek, öğretmenlerin çocuklarla ve toplumla olan diyaloglarının önemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Program sonunda Bakan Selçuk’a çeşitli armağanlar takdim edilirken, Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun da Bakan Selçuk’a üniversite armasının işlendiği bir anı plaketi takdiminde bulundu.

Programın bitişinden sonra Rektörlük Makamına geçildi ve orada Rektörlük şeref defteri Bakan Ziya Selçuk tarafından imzalandı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 817 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (23 Eylül 2020)
Altın Fiyatları (23 Eylül 2020)
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor