Çiftçiye Destek Artmalı
Reklam

Çiftçiye Destek Artmalı

Kilis Ziraat Odası Genel Sekreteri M.Ümit Deli, 2020 yılı hububat alım fiyatlarında çiftçilerin emeğinin karşılığının ciddi anlamda desteklenmesinin gerekliliğini savundu.

04 Mayıs 2020 - 14:08 - Güncelleme: 04 Mayıs 2020 - 15:20

Hububat alımlarında çiftçilerin emeklerinin karşılığı fiyatların açıklanması gerektiğini savunan Genel Sekreter M.Ümit Deli yaptığı açıklamada şunları söyledi: "2020 Hububat Alım Yılı için buğdaya verilecek fiyat ve destek primi gelecek yılların üretimini ve sürdürülebilirliğini yönlendirecek.

Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanması beklenen Buğday alım fiyatların da, gübre, mazot, ilaç ve diğer girdilerdeki artışın da dikkate alınması gerekiyor.

Tarımsal üretim ülkemizin güvencesidir

Destekleme primleri arttırılmalı. Özellikle salgın günlerinde Tarımsal Üretimin önemi ve gıda güvencesinin gerekliliği bir kez daha anlaşıldı.Ülkemiz için üretimin çok önemli olduğunu gördüğümüz şu günlerde Buğday ekim alanlarındaki daralmanın önlenmesi için gerekli tedbirler alınmalıdır.

Buğday Alım fiyatı çiftçilerimizin emeğinin karşılığını alabileceği ve üretimi devam edebileceği şekilde açıklanmalıdır" dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1393 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı