Çok Okuyan Öğrencilere Gezi Ödülü

Çok Okuyan Öğrencilere Gezi Ödülü

Kilis Musabeyli Çok Programlı Anadolu Lisesinde 10 öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "Liseliler çok okuyor, çok geziyor" okuma kampanyası çerçevesinde katıldıkları kamplarda gönüllerince eğlendiler.

05 Aralık 2019 - 11:50 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 16:19

Milli Eğitim Bakanlığı lise öğrencilerinin tatilde okuma alışkanlıklarının sürdürülmesi, aralarındaki etkileşim ve bilgi paylaşımının artırılması amacıyla "Liseliler çok okuyor, çok geziyor" okuma kampanyası başlattı. Bu kapsamda, liseli öğrencilerden 10 kişilik kitap okuma kulübü kurmaları, Türk ve dünya edebiyatından iki kitabı birlikte okumaları istenmişti.Okudukları kitapları birlikte yorumladıkları bir dakikalık videoları, "#cokokuyancokgeziyor" etiketiyle Twitter üzerinden paylaşan öğrencilerden 100'ü, kura ile ücretsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen gençlik kampına gönderildi.


Musabeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Milli Eğitim Bakanlığının bu projesine destek vermek ve genç öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Serdar Karadağ'ın öncülüğünde Musabeyli'de okuma kulübü kuruldu.

Öğrenciler Musabeyli Çok Programlı Anadolu Lisesinde biraraya gelerek, Musabeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Hilal Ülker'in koordinatörlüğünde  Dünya Klasikleri ve Türk Edebiyatı Klasiklerinden eserler okudular. Yapılan değerlendirmelerde Musabeyli Kulübü öğrencileri gençlik kamplarına davet edildi. Musabeyli’den 10 öğrenci, Antalya ve Osmaniye kamplarında gönüllerince eğlendiler.

Kampa katılan öğrenci ve öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Karadağ’a teşekkür ziyaretinde bulunarak kampta yaşadıklarını anlattılar. Öğrencilerle yakından ilgilenen Karadağ, kitap okumanın öneminden bahsederek öğrencilere gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2273 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis'te Cuma Namazı Böyle Kılındı
Kilis'te Cuma Namazı Böyle Kılındı
Basmalık Yaprak El Yakıyor
Basmalık Yaprak El Yakıyor