"Hukukun Mahfuz Alanı İsrail’in İşgal Politikası"...

"Hukukun Mahfuz Alanı İsrail'in İşgal Politikası" Konferansı

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde, “İsrail ve Filistin Meselesinin Uluslararası Hukuktaki Karşılığı” konulu bir e-konferans düzenlendi.

01 Mart 2021 - 11:09 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 12:14

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları Merkezi (KODAM) bünyesinde, moderatörlüğünü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve KODAM Müdürü Doç. Dr. İbrahim Efe’nin yaptığı “İsrail ve Filistin Meselesinin Uluslararası Hukuktaki Karşılığı” konulu e-konferans, Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) İsrail ve Orta Doğu Uzmanı Haydar Oruç’un sunumları ile online olarak gerçekleştirildi.

Konuşmasına teşekkür ederek başlayan Oruç, uluslararası hukukun kapsamı ve işleyişi hakkında bilgiler verdi. İsrail'in, Filistin konusunda uluslararası hukuk kurallarına ve anlaşmalara özellikle de Birleşmiş Milletler kararlarına ve hükümlerine uymadığını, İsrail’in Filistin topraklarını işgal ettiğini, hiçbir kararı dikkate almadığını, uluslararası hukuku görmezden geldiğini dile getirdi.

Haydar Oruç, İsrail’in daima özel bir korumaya sahip olduğunu, her dönemde ABD tarafından korunup kollandığını, uluslararası medyanın desteğini aldığını, diğer ülkeleri daima suçlayarak kendi durumunu farklı yönlere çektiğini belirtti.

Önemli bilgilerin verildiği söyleşi, soru-cevap bölümü ile sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 740 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
Kilis’te Korona Virüs Hasta Sayısı
Kilis’te Korona Virüs Hasta Sayısı