KGK Kilis İl Temsilciliği’ne Nezir Çağlar atandı

KGK Kilis İl Temsilciliği’ne Nezir Çağlar atandı

Geçtiğimiz hafta Kilis’te ki bir gazetecinin atandığı KGK Kilis İl Temsilciliği görevine, yaşanan tepkiler üzerine Nezir Çağlar’ın atandığı belirtildi.

26 Aralık 2019 - 12:30

Nezir Çağlar’ın atandığına dair ıslak imzalı resmi yazının Kilis Valiliği makamına ulaştırılmak üzere 25.12.2019 tarihinde kargoya verildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi'nin (KGK) Kilis İl Temsilciliğine, Kilis Basın Cemiyeti (KBC) Başkanı Nezir Çağlar atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Ekim 2019 tarih ve 1660 sayılı kararnamesi ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Yönetim Kurulu, Ankara’nın Çankaya ilçesinde hizmete giren Genel Merkezi’nde ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda, KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Ankara ve İstanbul dışındaki aralarında Kilis’in da bulunduğu 79 vilayete atanan temsilcilerin isimlerini açıkladı.

Kilis Basın Cemiyeti (KBC) Başkanı, Hududeli ve Serhat Kilis Gazeteleri Yöneticisi Nezir Çağlar’a, toplantıdan sonra alınan kararla önemli bir görev verilerek, Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Kilis İl Temsilcisi olarak atandı.

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Kilis İl Temsilcisi olarak atanan Nezir Çağlar, "Küresel Gazeteciler Konseyi’nin resmi kuruluşu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Ekim 2019 tarih ve 1660 Karar Sayısı ile onaylanmıştır. Öncelikle bize bu önemli görevi layık gören KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim'e ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederim. Küresel Gazeteciler Konseyi’nin hem Kilis’in tanıtımına hem de meslektaşlarımızın mesleki gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Ülkemize, Kilis’e ve basın camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim başkanlığında yapılan Yönetim Kurulu toplantısına, Genel Başkan Vekili Osman Altınışık, Genel Başkan Yardımcıları Bülent Aydemir, Veli Altınkaya ve ElşadEyvazlı ile Genel Sekreter Kahraman Halisçelik, Genel Sekreter Yardımcısı Aynur Tattersall ve Genel Mali Sekreter Lütfü Karakaş, Genel Mali Sekreter Yardımcısı Mehmet Çetinkaya ile Yaygın Medya Meclisi Başkanı Salih Zeki Sarıdanişmet ve Yerel Medya Meclisi Başkanı Yusuf Ziya Çakır katıldı.

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, “Tüm değerli temsilcilerimize KGK ailesine katıldıkları için teşekkür ederim” dedi.

DİM’DEN TEŞEKKÜR

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda konseyin çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Başkan Dim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuruluş onayından sonra iki ay gibi kısa bir sürede restorasyonu tamamlanarak hizmete açılan genel merkez binasına emek ve destek verenlere teşekkür etti. Dim şunları söyledi:

“Sektörümüze ve ülkemize hizmet etmek için çıktığımız bu yolda bize her daim destek olan ve bize yüklediği misyonla ülkemiz ve milletimiz adına birer nefer olmamızı sağlayan Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na minnettarız. Konseyimiz yurtiçi ve yurtdışında misyonuna uygun olan çalışmalarını büyük bir özveri ve heyecanla sürdürmektedir. 2020 yılında da en az 3 yurtdışı ve en az 3 de yurtiçi etkinlik planlıyoruz.”

‘ÇOK DAVET ALIYORUZ’

“Kardeş ülke Ürdün’de haziran ayında bir medya buluşması gerçekleştireceğiz.” diyen Dim, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Mart veya Nisan ayı gibi de Balkan coğrafyasında bir etkinliğimiz olabilir. Eylül veya Ekim ayında da çok farklı bir coğrafyada olabiliriz. Ülkemizde de birçok şehrimizden davetler var. Vaktimiz elverdiğince programlamaya gayret edeceğiz. Amacımız, mesleki dayanışmamızı en üst düzeye çıkartarak ülkemiz ve milletimiz adına sinerji yaratmak. Her geçen gün kan kaybeden sektörümüzün sorunlarının çözümü ve emekçilerimizin refahı adına güçlü bir mesleki ve örgütsel yapı olarak inisiyatif almaktan gocunmayız. Her alanda yerli ve milli duruşumuzla saygın bir yer edinmeye başladık. İnşallah birkaç yıl sonra çok farklı ve çok daha güzel şeyler söylüyor ve yapıyor olacağız.”

‘İL TEMSİLCİLERİMİZ HAYIRLI OLSUN’

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, yönetim kurulunun onayıyla 79 ilde temsilcilerin atandığını da belirterek, “Bu vesileyle statümüz gereğince, Ankara ve İstanbul dışındaki illerimizde temsilcilerimizi belirledik ve kendilerine tebliğ ettik. Ayrıca, her temsilcimizin ismini kendi İl Valilik makamına da birer yazıyla bildirdik. Çok titiz bir araştırma ve inceleme neticesinde belirlenen temsilcilerimiz kendi şehirlerinde mesleki kariyerlerinin zirvesinde olan gazetecilerden oluşuyor. Tüm değerli temsilcilerimize KGK ailesine katıldıkları için teşekkür eder, hayırlı olması temennisi ve bundan böyle birlikte güzel çalışmalar yapabilmek umuduyla başarılar dilerim” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1147 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akcurun Camii ve tarihteki yeri
Akcurun Camii ve tarihteki yeri
Yaşlanma ile saçlardaki incelmenin önüne geçilebilir mi?
Yaşlanma ile saçlardaki incelmenin önüne geçilebilir mi?