Kilis Cezaevinde Eğitim Semineri Düzenlendi
Reklam

Kilis Cezaevinde Eğitim Semineri Düzenlendi

Kilis L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, infaz koruma memurlarına yönelik Kilis Müftülüğü tarafından ’’Aile İçi Şiddetin Önlenmesinde Dini Referanslar’’ konulu bir seminer düzenlendi

19 Şubat 2020 - 12:30 - Güncelleme: 20 Şubat 2020 - 10:13

Kilis L Tipi Kapalı Cezaevi Konferans Salonundaki seminere, Kilis Müftü Yardımcısı Recep Çarpar, Kilis Vaizleri İlknur Türe, Abdulhamid Oğraş, Hasan Meşe, Cezaevi İmam Hatibi Mevlüt Çelik, Kilis L Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Çelik, Kurum 2. Müdürü Hasan Öz, İdare Memurları ve İnfaz Koruma Memurları katıldı.

Seminer Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Seminerde sunum yapan Kilis Müftü Yardımcısı Recep Çarpar ve Kilis Vaizi İlknur Türe; toplumun en küçük birimi aileyi tehdit eden şiddet konusunda önemli bilgiler vererek, “İslâmın İlkeleriyle bağdaşmayan insan onurunu yok sayan şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin insanlık suçu ve hak ihlalidir. Önceliğimiz aile içinde şiddete zemin hazırlayan hatalı zihin kodlarıyla mücadele etmek ve doğru dini bilgiyi toplumumuza yaymaktır.

Zira Rahmet Elçisi olan Sevgili Peygamberimiz (sas) şöyle buyurmaktadır.

’’Müslüman elinden ve dilinden diğer Müslümanların zarar görmediği kimsedir.’’(Tirmizi,İman,12)

’’Allah’ın kadın kullarına vurmayın! Eşlerini döven kimselerin sizin hayırlılarınız olduğunu sanmayın!(Ebû Dâvûd,Nikah.41-42)” ifadelerine yer verdiler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1382 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlmin merkezi burada, yorulmayın!
İlmin merkezi burada, yorulmayın!
Savunmasız kalan her yer işgal edilir
Savunmasız kalan her yer işgal edilir