Kilis Eğitim Çalıştayı Sona Erdi
Reklam

Kilis Eğitim Çalıştayı Sona Erdi

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Kilis 7 Aralık Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan eğitim çalıştayı sona erdi.

28 Kasım 2019 - 10:26 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 12:04

"Herkes İçin Eğitim" sloganıyla Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Kilis 7 Aralık Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan eğitim çalıştayının ilk gününde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptığı açılış konuşmasında, "Bu işe başlarken sloganımız, 'Herkes için eğitim' diyerek başlamıştık. Hep birlikte ilimizde eğitimi konuşmak, eğitimle yaşanan sosyal uyum sorunlarını tartışmak çözüm önerileri üretmek için bir araya geldik. Yeni süreçte, hep birlikte şunu söylemeye gayret ediyoruz, çözüm biziz" diye konuştu.

Çalıştayın 1. gününde eğitimciler, eğitim yöneticileri, akademisyenler, öğrenci, öğrenci velileri, Ulusal ve Uluslararası STK temsilcilerinin katılımı ile oluşturulan çalışma masaları, yaptıkları 3 oturum ile  eğitimi her yönüyle ele aldılar.

Çalıştayın 2. günü, Raporlama ve Sunuma  Hazırlık başlıklı iki oturumun ardından, öğleden sonraki tartışma oturumu ile sona erdi.

Kilis Eğitim Çalıştayı’nda oldukça geniş kapsamlı katılım grupları ile verimli sonuçlar edilmesine katkı sağlandığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Akkurt, “Bu özel çalışmada kıymetli desteklerini esirgemeyen bütün katılımcılara, konsorsiyum ortaklarına ve teknik ekibe teşekkür ediyoruz” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 738 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis'te Şehitler İçin Kuran Okundu
Kilis'te Şehitler İçin Kuran Okundu
Bakan Akar Yaralı Askerleri Ziyaret Etti
Bakan Akar Yaralı Askerleri Ziyaret Etti