Kilis Eğitim-Sen İl Temsilciliği Basın Açıklaması
Reklam

Kilis Eğitim-Sen İl Temsilciliği Basın Açıklaması

Kilis Eğitim-Sen İl Temsilciliği Başkanı Özgür Çakmak, yaptığı basın açıklamasında bazı müdürlük atamaları ve yer değiştirmelerin aydınlatılması gerektiğini savundu.

27 Nisan 2019 - 10:19 - Güncelleme: 27 Nisan 2019 - 11:58

Çakmak açıklamasında şu cümlelere yer verdi: “İlimizde 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibari ile 4 ve 8 yıllık yöneticilik görevi sona erecek olan okul müdürlerinin atama süreci Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 06 Mart 2019 tarihinde yayımlanan yazı ile duyurulmuştu. Bu duyuru akabinde 08 Mart 2019 tarihinde de yöneticiliği boş olan kurumlar listesi İl Müdürlüğünce liste halinde yayımlandı. Bu süreç başvuranlar açısından olağan halinde devam ederken ve başvurucuların atama puanları hesaplanırken atama tercihlerine 3 gün kala ilginç bir gelişmeyle rahatsızlık yaratacak bir sürece evrildi.

Müdürlükleri boş bulunan okullara müdürlük atama ve yer değiştirme sürecinde listede boş olarak yayımlanan Kilis Merkez Halk Eğitim Müdürlüğü Müdürlük normunun, 26 Nisan 2019 tarihli ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın M. Emin AKKURT’un Vali adına yayımladığı yazı ile listeden çıkarıldığı duyuruldu.

Daha önce de benzer uygulamalara imza atan Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu şekilde hukuksuz uygulamalarından bir yenisine daha imza atmış oldu.

Sayın İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin AKKURT, altına imza attığı bu uygulamanın gerekçesini açıklamalıdır. Neden başka bir kurum değil de sadece Halk Eğitim Müdürlüğünün boş müdürlüğü saklanmaya çalışılmaktadır?

Sonuç olarak; 26 Nisan 2019 tarihinde Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Kilis Valilik makamınca uygun görülerek yayımlanan bu yazı ile kişilerin hakkının elinde alındığını ifade ederek, İlimiz Valisi Sayın Recep SOYTÜRK’ün adalet ve hakkaniyet ilkeleri çerçevesinde kişileri mağdur etmemesi adına bu yazıyı yürürlükten kaldıracağını ümit ediyoruz.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 771 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İpekyolu Kalkınma Ajansı Gaziantep'te Toplandı
İpekyolu Kalkınma Ajansı Gaziantep'te Toplandı
Jandarma Motosiklet Timleri Suçlulara Göz Açtırmıyor
Jandarma Motosiklet Timleri Suçlulara Göz Açtırmıyor