Kilis’te "Okulum Temiz Belgeleri" Verilmeye Devam...

Kilis'te "Okulum Temiz Belgeleri" Verilmeye Devam Ediliyor

Yüz yüze eğitimin başladığı okullarda hem idareciler hem de öğretmenler, hijyen şartlarını ve koronavirüs tedbirlerini oturtmak için dur durak bilmeden çalışmaya devam ederken, “Okulum Temiz Belgeleri” de verilmeye devam ediliyor.

06 Ekim 2020 - 11:16 - Güncelleme: 06 Ekim 2020 - 13:12

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülen "Okulum Temiz Belgelendirme" süreci Kilis’te de devam ediyor.

Mehmet Ferhat Koçarslan İlkokulu, Öncüpınar Ortaokulu ve Öncüpınar İlkokulu, Mehmet Sanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kilis’te "Okulum Temiz Belgesi"ni almaya hak kazanan okullar arasında yer alıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Akkurt, bu süreçte başarılı bir eğitimin yanında sağlıklı ve güvenli bir eğitimin de önemli olduğunu, önceliklerini bu doğrultuda belirleyerek ve çalışmaları bu bağlamda sürdürmek gerektiğini belirterek "Okulum Temiz Belgesi"nin önemli olduğunu vurguladı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1522 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Dövizi yükseltip Çin modeli diyenlere inanmayın”
“Dövizi yükseltip Çin modeli diyenlere inanmayın”
CV Doldurma Teknikleri Eğitimi
CV Doldurma Teknikleri Eğitimi