Kitap Okuyan Öğrencilere Ücretsiz Gençlik Kampı

Kitap Okuyan Öğrencilere Ücretsiz Gençlik Kampı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) başlatılan "Liseliler çok okuyor çok geziyor" okuma kampanyası kapsamında, arkadaşlarıyla kitap okuyan ve yorumlarını video ile paylaşan öğrencilerden 100'ü ücretsiz olarak gençlik kampına gönderilecek.

02 Ağustos 2019 - 13:37 - Güncelleme: 02 Ağustos 2019 - 14:17

MEB tarafından lise öğrencilerinin tatilde okuma alışkanlıklarının sürdürülmesi, aralarındaki etkileşim ve bilgi paylaşımının artırılması amacıyla "Liseliler çok okuyor, çok geziyor" okuma kampanyası başlatıldı.

Bu kapsamda, lise öğrencilerinden 10 kişilik kitap okuma kulübü kurmaları, Türk ve dünya edebiyatından iki kitabı birlikte okumaları istendi. Okudukları kitapları birlikte yorumladıkları bir dakikalık videoları, "#cokokuyancokgeziyor" etiketiyle Twitter üzerinden paylaşan öğrencilerden 100'ü, kura ile ücretsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen gençlik kampına gönderilecek. Öğrencilerin, kampanyaya katılabilmek için çekecekleri videoları, 10 Ağustos'a kadar Twitter üzerinden paylaşmaları gerekiyor.

Bu kapsamda Gaziantep Gazikent Anadolu Lisesi öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığının bu projesine destek vermek ve genç öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla, okulun edebiyat öğretmeni Zeynep Özcan öncülüğünde okuma kulübü kurdu.

Öğrenciler Gaziantep Gazikent Anadolu Lisesi Lisesinde bir araya gelerek öğretmenleri gözetiminde Dünya Klasikleri ve Türk Edebiyatı Klasiklerinden eserler okuyorlar. Okulun edebiyat öğretmeni Zeynep Özcan programa katılarak öğrencilerle birlikte kitap okudu ve öğrencilere başarılar diledi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 890 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis'te Korona Virüs Hasta Sayısı
Kilis'te Korona Virüs Hasta Sayısı
Açık havada maske takmak gerekir mi?
Açık havada maske takmak gerekir mi?