KİYÜ’de Uzaktan Eğitim Sorunsuz Bir Şekilde Başladı

KİYÜ'de Uzaktan Eğitim Sorunsuz Bir Şekilde Başladı

Koronavirüs (COVID-19) pandemisine karşı alınan önlemler doğrultusunda, Kilis 7 Aralık Üniversitesinde bugün itibarıyla başlatılan uzaktan eğitim sorunsuz bir şekilde sürüyor.

23 Mart 2020 - 17:42 - Güncelleme: 24 Mart 2020 - 10:11

EDMODO yazılımıyla www.edmodo.com sitesi üzerinden yapılan önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyinde verilen uzaktan eğitimde öğrenciler, ders hocalarıyla doğrudan iletişim kurabiliyorlar ve derslerle ilgili mesaj atabiliyorlar. Derslerin canlı ya da kayıttan video şeklinde paylaşılabildiği uzaktan eğitim sisteminde hocalar ders dokümanlarını, sunumlarını, video ve ses kayıtlarını öğrencilere aktarabiliyorlar.

Öğrenciler, hocalarına olan sorularını veya yorumlarını sunum ve paylaşımların altına yazarak derse interaktif olarak sistem üzerinden katılabiliyorlar. Dileyen hocalar, derslerini Skype uygulaması ile de yapabiliyorlar.

Uzaktan eğitimin ilk gününde, Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacaoşkun eğitimin mekâna bağlı kalmadan devam etmesini ve bu bağlamda elimizdeki imkânlar doğrultusunda devam etmemiz gerektiğini belirterek, Nitel Araştırma Yöntemleri dersini Skype uygulaması üzerinden yaptı.

Ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Ruhat Yaşar da yine dijital platformdan Orta Doğu Sosyolojisi yüksek lisans dersini sorunsuz bir şekilde işlediğini belirterek, özellikle uzaktan derse katılan öğrencilerin bu durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Seyrek ise ilk gün işlenen İstatistik Analiz Teknikleri dersi ile ilgili şu görüşleri paylaştı: “İlk dersimiz olmasına rağmen sorunsuz bir şekilde öğrencilerimiz derse katıldılar. Ders anlatımı canlı olarak Skype üzerinden yapıldı. Öğrenciler dersten memnuniyetlerini ifade ettiler.”

KİYÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede ülke olarak zor ve sıkıntılı bir süreçten geçildiğini “Evde Kal Uzaktan Eğitim Al” sloganıyla uzaktan eğitim vererek bu zorunlu tatil süresince öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmaması için çalıştıklarını ifade etti. Rektör Karacoşkun, gerek uzaktan eğitim altyapısı gerekse de alanlarında uzman akademisyenlerimizin özverili çalışmalarıyla bu zor günleri atlatıp en kısa zamanda eğitim-öğretim faaliyetlerimizin normale döneceğinden şüphesinin olmadığını sözlerine ekledi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1466 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı