Nasıl Çözüm Değil Kiminle Çözüm

Nasıl Çözüm Değil Kiminle Çözüm

Bizler yıllardır yazılarımızla ülkemizde ve dünyada yaşanan sorunları ortaya koyarak bunlara yönelik çözümleri ifade etmeye çalışıyoruz.

15 Şubat 2020 - 11:03 - Güncelleme: 17 Şubat 2020 - 09:45

Tabii ki sunduğumuz çözümler bizlerin şahsına ait değil, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı, Milli Ekonomi Modeli'nin sahibi Prof. Dr. Haydar Baş Bey'e ait…

Bu eşsiz çözüm insanını tanımamış olsaydık, emin olun ki bizler de bugünkü siyasetin, ilim dünyasının ve de toplumun yaşadığı çözümsüzlük kısırdöngüsü içinde debelenip duruyor olacaktık.

Prof. Dr. Baş'a ne kadar teşekkür etsek azdır.

Sayın Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'ni (MEM) uygulayan BRICS devletlerinin yetkilileri de sık sık kendisini ziyaret ederek teşekkürlerini ifade ediyorlar.

Bakın, 9'uncu ve 10'uncu Uluslar arası MEM kongrelerine bizzat katılan ve tebliğ sunan BRICS İş Geliştirme Konseyi Başkanı Prof. Dr. Vladimir Gorbanovski bu konuda neler söylüyor:

"BRICS ülkeleri olarak bizim şansımız, 2005 yılında Milli Ekonomi Modeli ile tanışmış olmamızdır. İlk defa 2005 yılında Milli Ekonomi Modeli Kongresi'nde Prof. Dr. Haydar Baş parayı, emek ve üretimin karşılığı olarak tanımlıyordu. Ayrıca dünya ilk defa Haydar Baş'ın Milli Paralarla Ticaret yapma fikriyle tanıştı. Bu çok önemliydi zira Milli Paralar devreye girdiğinde ABD'nin kâğıttan imparatorluğu yıkılacaktı."

"Bugün dünyada popüler olan ve dünya nüfusunun yüzde 50'sinin yakinen bildiği 'Milli Para', 2005 yılında Prof. Dr. Haydar Baş tarafından ortaya koyulmuştur. İktisat literatürüne kazandırılmış ve kapitalizmin ezberini bozmuştur. BRIC olarak bilinen birlik, 2009 yılında kuruldu. 2011 yılında G. Afrika'yı da yanına alarak BRICS 'e dönüştü. Birlik dünyaya mesajını "Milli Paralarla Ticaret yapalım" cümlesiyle vermektedir."

"Biliyorum ki Türk halkı da 'Milli Para'dan haberdardır. Zira Milli Para'nın mucidi Haydar Baş'tır. Bizim arzumuz Türkiye'nin Milli Paralarla Ticaret yapacağı BRICS birliğinde yerini almasıdır. Bu Türkiye için zor olmayacaktır çünkü Milli Para'nın mucidi Haydar Baş sizden. Onun için neden BRICS-T olmasın diyor, saygılar sunuyorum."

Ve Gorbanovski Prof. Dr. Baş'a olan minnettarlığını şu sözlerle özetliyor: "Size Hocam demek istiyorum, sizin talebeniz olmak istiyorum."

BRICS temsilcisi Gorbanovski Kasım 2019'da İstanbul'da gerçekleşen "Prof. Dr. Haydar Baş'la Sosyal Medya Buluşması" programına da katılmıştı ve şu veciz ifadeleri kullanmıştı:

 

"Türk milleti olarak içinizden böyle bir lideri çıkardığınız için gurur duymalısınız. Prof. Dr. Baş'la BRICS birliği olarak biz de gurur duyuyoruz."

"BRICS ülkeleri olarak bizler kendi aramızda Milli Paralarla Ticaret yapıyoruz ve bu Milli Para'nın mucidi Prof. Dr. Baş'tır. O, 2005 yılında iktisat literatürüne kazandırmış olduğu Milli Para ile yeni bir dünya düzeninin doğmasına neden olmuştur. Emperyalizmi ülkelerimizden Prof. Dr. Baş'ın Modeliyle kovduk."

"Türk milletine yakışan BRICS'in içinde yer almaktır, birliğin BRICS-T olmasıdır. Siz de Milli Ekonomi Modeli'ni uygulayıp ekonomik bağımsızlığınızı kazanabilir ve daha rahat bir hayat yaşayabilirsiniz. BRICS olarak bizleri ayağa kaldıran dünya lideri sizin içinizden çıktı."

"Haydar Hoca demek zenginlik demektir."

"Bugün dünyada iki sistem var; birincisi geçerliliğini kaybetmiş Kapitalizm, diğeri ise Milli Para üzerine bina edilen, dar gelirliyi, tüketiciyi, daha doğrusu insanı merkeze koyan Haydar Baş sistemi Haydarizm'dir. Atatürk emperyalizme karşı savaştı ve kazandı. Bu sebeple 'Ne mutlu Türküm diyene' sözü çok doğrudur. Bugün ise Prof. Dr. Haydar Baş, sistemiyle emperyalizmi tarihe gömmüştür."

"Hoca Atatürk'e (Prof. Dr. Baş'a) Rus halkının selamını getirdim."

BRICS devletlerini dünyanın zirvesine çıkartan ve onları dünyanın yükselen değeri, denge merkezi yapan sadece Milli Ekonomi Modeli'ni uygulamaları değildir, bu eşsiz Modeli sahibi Prof. Dr. Baş'a danışarak, O'nu baş tacı ederek, O'nu meclislerinde 6 saat konuşturarak, kendi halklarına örnek bir lider olarak tanıtarak uygulamalarıdır.

Bugün bizler Türkiye'nin her türlü problemine, başta ekonomik sorunlar olmak üzere, Prof. Dr. Baş'ın projelerini çözüm olarak anlatıyoruz. Ama emin olun ki, bu çözümleri Prof. Dr. Baş'tan başkası ortaya koyamaz, bu projeleri O'ndan başkası hakkıyla uygulayamaz.

Özellikle de iktidarıyla muhalefetiyle okyanus ötesi ve Brüksel icazeti peşinde koşan siyasilerin bu milli projeleri hayata geçirebilmeleri asla mümkün değildir.

Çözüm belli, BRICS devletlerini zirveye taşıyan model Milli Ekonomi Modeli…

Ama bu projeyi kiminle uygulayacağımız her şeyden daha önemli…

Prof. Dr. Haydar Baş'sız Milli Ekonomi Modeli olmaz, bağımsız bir ekonomi, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmaz.

Bizler, millet olarak ne zaman bu eşsiz Hazine'nin kıymetini bilip O'nu baş tacı edeceğiz, o zaman yaşadığımız ve yaşayacağımız tüm badirelerden kurtulacağız.

Yoksa gördüğünüz ve yaşadığınız gibi, ülkemizin ve milletimizin etrafı her geçen gün daha fazla kuşatılıyor, daha büyük bir zifiri karanlığın içine sürükleniyoruz.

Ne var ne yok her şeyimizi kaybediyoruz. Mevcut gidişatla yarınımız bugünden daha iyi olmayacak.

Ayıkmak dileğiyle…

Murat Çabas

Kaynak: Yeni Mesaj Gazetesi

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 951 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (7 Temmuz 2020)
Altın Fiyatları (7 Temmuz 2020)
Türk Mutfağının Vazgeçilmez Durağı Kilis'in Meşhur Yemekleri
Türk Mutfağının Vazgeçilmez Durağı Kilis'in Meşhur Yemekleri