Özel Meltem Okulunda Dünya Engelliler Gününde Empati...

Özel Meltem Okulunda Dünya Engelliler Gününde Empati Çalışması

Kilis Özel Meltem Okulu anasınıfı öğretmen ve öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde yaptıkları “Empati Çalışması” ile dikkatleri çektiler.

04 Aralık 2019 - 14:19 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 16:19

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Özel Meltem İlk ve Ortaokulu Anasınıfı öğretmeni Arzu Avşaroğlu, öğrencilerine bu özel günde drama çalışması yaptırdı. Özel Meltem Okulu Anasınıfı öğrencileri, engellilerin nasıl bir hayat sürdüklerini anlayabilmek için, ellerini kullanamadan ağız ve ayaklarıyla resim yapmaya çalıştılar. Ellerini ve ayaklarını kullanarak resim yapmaya çalışan minik öğrenciler, daha sonra gözlerini kapatıp sınıfta eşya bulmaya çalıştılar.


Farkında Ol, Fark Et

Anasınıfı öğretmeni Arzu Avşaroğlu, çocukların empati yapabilmeleri ve engelli vatandaşları daha iyi anlayabilmeleri için yaptıkları bu çalışmanın amacına ulaştığını ifade ederek, “Yapılan drama çalışmaları sonucunda minikler artık onlara engel değil destek olmaları gerektiğini anladı. Yeter ki engel zihniyetlerimizde, kalplerimizde ve vicdanlarımızda olmasın.. En büyük engel sevgisizliktir” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1963 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı
Hacılar Köyünde Karantina Uzatıldı