Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar Al Jazeera Kanalına Röportaj Verdi

Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar Al Jazeera Kanalına Röportaj Verdi

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Fuaye alanında Suriyeli sanatçıların sergisini takip eden Al Jazeera kanalı, sergi hakkında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar'la bir röportaj gerçekleştirdi.

29 Kasım 2019 - 09:57 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 10:06

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Fuaye alanında Suriyeli sanatçıları ağırlayan Yaşar, Suriye denilince insanların aklına acı, hüzün ve savaş gelmektedir, fakat sanatçıların özellikle bu durumu eserleriyle anlatmaları ve gelecek adına umut verici çalışmalar yapmaları çok kıymetli dedi.

Sözlerine ünlü şarkıcı Feyruz'un bir şarkısından alıntı yaparak başlayan Yaşar, "evet bir umut var" sözünün sanatçıların eserleriyle yaşatılmaya çalışılmasının çok değerli olduğunu ifade etti. Yaşar “Bir umudum var sende“ sözüne atıfla bizim de Suriye’de bir umudumuz var, Suriyeli gençler ve çocuklar bu umudu temsil ediyor. Yapılan sanat çalışmaları bu umudun canlı olduğunu göstermektedir” dedi.

Suriyeli sanatçıları Üniversitemizde ağırlamanın bizler için sosyal bir sorumluluk olduğunu ve iki ülke insanlarının birlikte yaşama kültürüne katkı sağladığını sözlerine ekledi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1305 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meryem Aygün Ödüllendirildi
Meryem Aygün Ödüllendirildi
Kilisliler İncir Yemeye Devam Ediyor
Kilisliler İncir Yemeye Devam Ediyor