Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un Teşekkür Mesajı

Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun'un Teşekkür Mesajı

İkinci kez 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, bir teşekkür mesajı yayınladı.

06 Şubat 2021 - 10:59 - Güncelleme: 06 Şubat 2021 - 12:35

Rektör Karacoşkun mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği gibi 11 üniversitenin rektör ataması yapıldı. Ben de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle ikinci kez Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmış bulunmaktayım. Bu vesileyle Üniversitemize, şehrimize ve ülkemize rektör olarak hizmet etmeye devam edecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayım.

Daha büyük hedeflere ulaşma gayretindeyiz

Bugüne kadar yürüttüğümüz dört yıllık rektörlük görevimiz süresince, akademik niteliğin arttırılması, geliştirilmesi, eğitim-öğretimin daha kaliteli hale gelmesi, fiziksel gelişim ve şehir kültürüne dönük katkılar ve özellikle uluslararasılaşma noktasındaki gayret ve çalışmalarımızla, Üniversitemizin  Türkiye’deki Üniversiteler arasında daha iyi bir konuma ulaşması için yoğun bir çaba harcadık. Üniversitemizi önümüzdeki dönemde; dört yıldır oluşturup güçlendirdiğimiz adil, ilkeli, Üniversiteyi geliştirecek her gayreti teşvik, ödüllendirme ve şükranla mukabelede bulunma şeklindeki yönetim anlayışı ve hassasiyetlerle daha da fazla büyütmeye, ülkemizde ve dünyada görünür ve bilinir olmasına dönük çalışmalar ile master, doktora programlarını arttırıp uluslararasılaşma faaliyetlerine ağırlık vermek suretiyle daha büyük hedeflere taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Sadece eğitim öğretim ve araştırma misyonlarını yerine getirmekle kalmayacak, yerelde şehrimizin, ulusal düzeyde ülkemizin kültürel değerlerini yaşatmak için de gayret içinde olacak ve ülkemizin 2023 Yükseköğretim hedeflerini önceleyen bir üniversite olmayı hedef olarak önümüze koyacağız.

Başarı ekip işidir

Bu duygu ve düşüncelerle; Üniversitemiz rektörlüğü görevini şahsımıza tevdi eden, Kilisimize Üniversite kurulmasının mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Üniversitemizin nitelikli akademik kadrolarının güçlenmesi ve eğitim-öğretim ile araştırma-geliştirme potansiyelinin gelişmesinde büyük katkıları olan Yüksek Öğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç Hocam’a, Saygıdeğer YÖK Yürütme ve Genel Kurul üyeleri Hocalarıma şükranlarımı sunuyorum. Birlikte hizmet üretmekten ziyadesiyle mutluluk duyduğum Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, şehrin faydasına olan işlerde İktidar ve muhalefet ayrımı olmaksızın birlik ruhu içinde hareket eden başta iktidar partimiz olmak üzere tüm Siyasi Partilerimizin Yöneticilerine,  Kilis Vakfı Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerine, üniversite-şehir bütünleşmesine katkı sağlayan tüm kurum, kuruluş ve paydaşlarımız ile Üniversitemizin faaliyetlerini yaygınlaştırmada katkı sağlayan basın ve yayın kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Yine Üniversitemizin başarısında büyük pay sahibi olan destek ve emeklerini hiç esirgemeyen Akademik ve İdari Yönetici arkadaşlarıma, diğer akademik ve idari personelimize, hassaten öğrencilerimize ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi ailesinde yer alan herkese saygı ve selamlarımı sunuyor, teşekkürlerimi iletiyorum. Bu ülkenin akademisyeni olduğu kadar vatandaşı da olmanın bilinci ve duyarlılığı ile, Devletimizin içeride ve dışarıda vermiş olduğu Millî Mücadelede bizler de, şu ana kadar olduğu gibi Kilis 7 Aralık Üniversitesi olarak, yine üzerimize düşen vazifenin idrakiyle hareket etmeye devam edeceğiz. Başarı ekip işidir, tüm çalışma arkadaşlarımın da destek ve katkılarının yine devam etmesini bekliyorum. Rabbim sorumluluğu yüksek bu vazifeyi yapma sürecinde hak ve adaletten, hakkaniyetten ayırmasın. İşlerimizi kolay, sonuçlarını hayırlı eylesin inşallah”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1065 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
KİLİS'İN ÇİÇEK BAYRAMI
Kilis'te Korona Virüs Hasta Sayısı
Kilis'te Korona Virüs Hasta Sayısı