Rektör Karacoşkun İnşaat Alanlarını İnceledi

Rektör Karacoşkun İnşaat Alanlarını İnceledi

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, üniversite kampüsü içerisinde yapımı devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

21 Mart 2019 - 12:31 - Güncelleme: 21 Mart 2019 - 12:55

Kütüphane ve Kongre Merkezi, Üniversite Cami çevre düzenlemesi, Fen Edebiyat Fakültesi bakım onarım çalışmaları, spor vadisindeki çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları ile üniversite yemekhanesini ziyaret eden Rektör Karacoşkun, inşaatları yapan firmaların yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Devam eden inşaat, bakım ve çevre düzenlemelerinin yakında biteceğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, özellikle Merkezi Kütüphane ve Kongre Merkezi’nin teknolojisi, fiziki kapasitesi ve kültürel etkinliklere sağlayacağı imkânlar açısından Kilis ve üniversite için bir iftihar kaynağı olacağını dile getirdi. Rektör Karacoşkun, Kongre Merkezinin 1100 kişilik konferans ve etkinlik salonu, 800 kişilik 3 adet çok amaçlı salon, 7 toplantı salonu, 2 sinema salonu, 1 sergi salonu ile 16.000 m²’lik alanıyla bu yıl bitmeden hizmete gireceğini ifade etti.

Spor Vadisi’ndeki alanın altyapı ve çevre düzenlemelerinin bitme aşamasında geldiğini de belirten Rektör Karacoşkun, ana girişte bulunan alanına yürüyüş yolu yapılarak, peyzaj ve çevre düzenlemelerinin yakın zamanda bitirileceğini söyledi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 791 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (23 Eylül 2020)
Altın Fiyatları (23 Eylül 2020)
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor