Rektörden Korona Denetlemesi

Rektörden Korona Denetlemesi

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Karacoşkun, 7 Aralık Üniversitesi kampüslerinde korona virüs salgını nedeniyle alınan önlemlerle ilgili incelemelerde bulundu.

01 Haziran 2020 - 16:14 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 - 15:24

KİYÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, pandeminin ilk günlerinden bu yana sıkı önlemlerin alındığı 7 Aralık Üniversitesi kampüslerinde, Covid-19’a karşı alınan önlemlerle ilgili incelemelerde bulundu.

7 Aralık Üniversitesi Merkez, Mercidabık ve Karataş kampüsleri girişlerinde bulunan güvenlik noktalarındaki personelin, kampüslere giriş yapanlarla ilgili ateş ölçümü, el dezenfektanı ve maske dağıtımı konusunda yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Karacoşkun’a, Rektör Danışmanları ve akademik birim yöneticileri de eşlik etti.

Üniversite olarak pandemi konusunda sürecin başından beri sıkı önlemler aldıklarını söyleyen Rektör Karacoşkun, Üniversite kampüslerinde, akademik ve idari birimlerde, ofisler ve açık-kapalı alanlarda koronavirüse karşı alınan tüm önlemleri ciddiyetle devam ettirdiklerini belirtti. Kampüs ana girişlerinde ateş ölçümünün yapılarak maskesi olmayanlara maske temini yapıldığını, birimlerin muhtelif yerlerine yerleştirilen el dezenfektanları ile hijyen sağladıklarını söyleyen Rektör Karacoşkun, ilaçlama çalışmalarının da belirli aralıklarla sürdürüldüğünü ifade etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 673 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kumru deyip geçmeyin!
Kumru deyip geçmeyin!
Kilis'te Oynanan Halk Oyunları
Kilis'te Oynanan Halk Oyunları