Rus Medyasında Flaş haber!

Rus Medyasında Flaş haber!

Rusya’da gazetelerde, dergilerde, akademik yayınlarda ve binlerce internet sitesinde yayınlanan haberlerde, Türkiye ile ilgili ilginç ve bir o kadar da önemli tespitler ihtiva ediyor.

20 Haziran 2018 - 12:04 - Güncelleme: 20 Haziran 2018 - 12:32

Türkler Yeni Atatürk’ünü buldu

Rusya’da ünlü isimler Prof. Dr. Haydar Baş’a ve Milli Ekonomi Modeli’ne övgüler dolu yazılar kaleme alıyor. Bunlardan birisi Rusya’nın ünlü İslam âlimi Âmin Ramin. Kendi internet sitesinde Prof. Dr. Haydar Baş’ı anlatarak “Türkler Haydar Baş’ın resimlerini öpüyor” diyen Amin Ramin, “Türkler yeni Atatürk’ü buldular” ifadelerini kullandı. Ramin, Prof. Haydar Baş’ın çalışmalarıyla, yaşantısıyla İslam dininin gerçek sünnetini yaşattığını yazılarında dile getiriyor. (https://im-werden.livejournal.com/62688.html)

FETÖ tehlikesini ilk Prof. Dr. Baş gördü

Rusya’nın ünlü felsefecisi ve Müslüman âlimlerinden Haydar Cemal de kendisine ait internet sitesinde ve çeşitli mecralarda yayınlanan yazılarında Prof. Dr. Haydar Baş’ın çok ileri görüşlü bir İslam alimi ve siyaset adamı olduğuna dikkat çekiyor.

Haydar Cemal, Türkiye’de darbe girişiminde bulunan örgüt lideri Fetullah Gülen’in ABD istihbarat servisi CIA ve Vatikan ile ilişkilerini yıllar önceden ilk olarak Prof. Dr. Haydar Baş’ın bildirdiğini ve açığa çıkardığını yazıyor.  (https://geydardzhemal.livejournal.com/79162.html)

Duma konuşması gündem ediliyor

Rusya’da yüzlerce internet sitesinde de Prof. Dr. Haydar Baş’ın biyografisine yer veriliyor ve Milli Ekonomi Modeli’nin tüm dünyada uygulandığı ifade ediliyor. Aynı zamanda 27 Şubat 2013’te Rusya Parlamentosu Duma’da Prof. Dr. Haydar Baş’ın 5 saat boyunca Milli Ekonomi Modeli’nin Ruslara anlattığı gündem ediliyor.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Баш,_Хайдар’ adlı internet sitesinde büyük bir bilim insanı ve Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın 1500’ü aşkın sayıda makalesi ve 40’tan fazla sayıda yayınlanmış kitabı olduğu ifade ediliyor.

Rusya’nın Trudros.ru internet sitesinde ise Rusya Komünist Parti yetkilileri Milli Ekonomi Modeli hakkında ve Prof. Dr. Haydar Baş’ın Rusya Parlamentosu – Duma’da 27 Şubat 2013 tarihinde gerçekleştirdiği konuşması çok geniş bir şekilde değerlendiriliyor. (http://www.trudros.ru/index.php/stati/nasha-pozitsiya/item/152-doktor-khajdar-bash-kapitalizmu-kirdyk)


‘Sosyal Devlet devri Prof. Baş’la başladı’

Rusya’nın akademik çevrelerinde saygın olan Trinitas.ru sitesinde Prof. Dr. Haydar Baş’tan kapsamlı bir şekilde bahsediliyor ve Milli Ekonomi Modeli çok yönlü bir şekilde inceleniyor.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın modelde daha önce kimsenin ifade etmediği orijinal tespitlerde bulunduğuna dikkat çekilen yazıda ‘İslam Sosyal Devlet’ devrinin Prof. Dr. Baş tarafından başlatıldığı ifade ediliyor.

(http://www.trinitas.ru/rus/doc/0230/003a/02301027.htm). Yine mixed.ru haber sitesinde ‘Rusya – yeni misyon’ isimli makalede Prof. Dr. Haydar Baş’ın Rusya’nın ekonomi politikaları ve Putin’in siyaseti üzerindeki etkisi hakkında çeşitli fikirlere geniş bir şekilde yer veriliyor.

(http://mixednews.ru/archives/42119). Rusya Komünist Partisi yetkililerinin yazılarına yer veren newsland.com adlı haber sitesindeki ‘Kapitalizmin sonu’ başlıklı makalede Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’yle dünyaya yeni bir ekonomi sistemini getirdiği anlatılıyor.

Newtimes.az adlı internet sitesinde ise Amerikan Doları ve Euro gibi konvertible paralarla dünya ekonomisinin nasıl sömürüldüğü Milli Ekonomi Modeli’nden alıntılanan bölümlerle kapsamlı bir şekilde ortaya konuluyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2914 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kara Oldu
Kilis Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kara Oldu
Dolandırıcılar Hedeflerine Ulaşamadılar
Dolandırıcılar Hedeflerine Ulaşamadılar