Seçimleri Demokrasi Şölenine Dönüştürelim

Seçimleri Demokrasi Şölenine Dönüştürelim

Gergin bir atmosferde geçen seçim maratonu, pazar günü oy verme işlemiyle sona erecek.

30 Mart 2019 - 10:16 - Güncelleme: 30 Mart 2019 - 13:56

İktidar ve ana muhalefet, özellikle de Sayın Cumhurbaşkanımız her zamanki gibi gerilim politikasını tercih eden bir taktik uyguladı. Sayın Cumhurbaşkanımızın taktiği bu sefer pek de etkili olmadığı kanaatini taşıyorum. Vatandaş her seferinde ayrı bir gerginlik yaşamaktan bıkkınlığını dile getirmeye başladı. 

 

Vatandaş haksız da değil.  Hafızalarınızı bir yoklayın. Her seçimde “Bir şans daha verin. Önce çıraklık dönemi, sonra kalfalık dönemi, sonra ustalık dönemi” diye diye dönem kalmadı. Şimdi de “ülke elden gidecek. Bizden sonrası tufan. Ülkemizin beka sorunu var. Sakın bize sandıkta ders vermeyin. Sandık ders verme yeri değildir.”  Sözleriyle vatandaş etkilenmeye çalışılırken “Sandıkta bize ders vermeyin” ifadesi  sözün bittiği yerdir. 

 

Halbuki demokrasinin en büyük güzelliği, kişilerin özgür düşüncesini rahatlıkla sandığa yansıtmak değil midir? Sayın iktidar, siz de vatandaşın birilerine ders verme sonucu iktidar olmadınız mı? Elbette sizden de umutlarına çare bulamayınca, vatandaş size de sandıkta ders verecektir. Demokrasiye inanan herkesin sandığa yönlendirilmesi ve özgür iradesiyle dilediği parti, yada kişiye oy vermesi sağlanmalıdır. Aksi taktirde demokrasiden bahsedilemez. 

 

Öyleyse yapılacak iş bellidir. Vatandaşımız, oluşturulan korku ve gerginliklere aldırmadan, özgür iradesini kullanarak sandığa gitmeli ve gönlündeki siyasi parti, ya da adaya oyunu vererek “seçimleri demokrasi şölenine dönüştürmelidir.” 

 

Unutmayın ki savaşa değil, seçime gidiyoruz. İçinize sinmeyen, gönlünüze girmeyen, proje sahibi olmayan, kimseye oy atmayın. Kimsenin aklınızla alay etmesine asla fırsat vermeyin. Sandıkta, dilerseniz iktidara, dilerseniz muhalefete  gereken dersi verin. Ders verin ki ders alsınlar. Derslerine çalışsınlar. Kimse, kimsenin desteğini çantasında keklik sanmasın. Siyasiler, oyu olan, olmayan; her vatandaşa değer vermeği öğrensinler. Oylarınızla devri değiştirin. Dünya değişiyor. Kokuşmuş modası geçmiş fikirleri bırakın. 

 

Bu seçimin istisna partisi, değişimin ve çözümün adresi,  Bağımsız Türkiye Partisini, değerli lideri Prof. Dr. Haydar Baş ve aday kadrosunun farklı söylemlerini mutlaka dikkate almanızı; bir dost tavsiyesi olarak görün lütfen...

 

Ne güzel söylemiş gönüller sultanı Hazreti Mevlana : 

 

“Her gün bir yerden göçmek ne iyi

 

Her gün bir yere konmak ne güzel 

 

Bulanmadan, donmadan akmak, ne hoş! 

 

Dünle beraber gitti cancağızım, 

 

Ne kadar söz varsa düne ait 

 

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım…“ 

 

Yüce Mevla’dan yapılacak mahalli seçimlerin; vatanımıza milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.

Uğur Kepekçi

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 947 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Bulut’un 15 Temmuz Mesajı
Başkan Bulut’un 15 Temmuz Mesajı
Darbe- Direniş-Diriliş
Darbe- Direniş-Diriliş