TGK’dan Nazilli’de Muhteşem Gala
Reklam

TGK'dan Nazilli'de Muhteşem Gala

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) 19. Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın gala yemeği Nazilli Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde görkemli bir organizasyonla gerçekleşti.

19 Kasım 2019 - 09:54 - Güncelleme: 19 Kasım 2019 - 10:07

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 19. Başkanlar Kurulu Toplantısı 15-17 Kasım tarihleri arasında Aydın’da yapıldı. Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğine gerçekleşen toplantının gala yemeği ise Nazilli Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde muhteşem bir organizasyonla gerçekleşti. Gala yemeğine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan,Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, Türkiye’nin dört bir yanından gazeteci cemiyetlerinin başkanları, yöneticileri ve basın mensupları katıldı. Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal ise yoğun programlarından dolayı gala yemeğinde kısa süre bulundu.

“AYDIN MEMURLARIN İLK TERCİHİ”

Gecede ilk olarak söz alan Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan organizasyona desteklerinden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a, Nazilli Ticaret Odası, Nazilli Ticaret Borsası, Kuşadası, Karacasu ve Didim Belediye Başkanlarına teşekkür etti. Kısaca Aydın’daki meslek yaşamından söz eden Ulucan “Son 10 yılda Aydın memur tercihlerinde en çok tercih edilen kent olarak öne çıkıyor. Ben de burada yaşlanacağım.Aydın’ı yaşanabilir bir kent haline getirdiği için Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

“İKİ BELEDİYE GÜZEL HİZMETLER SUNUYORUZ”

Gala yemeğine eşi Aslı Özcan ve bir yaşındaki kızı Zeynep Bengi ile birlikte gelen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan yemekte yaptığı konuşmada; “Bundan bir yıl önce seçim için yola çıktığımızda kızım dünyaya gelmişti. Üç gün seçim çalışmalarına ara verdik. Doğum günü olması hasebiyle o da burada bulunuyor. Millet İttifakı’nın güzel eserlerinden biri de kızım oldu. O’nunla birlikte memleketimizdeki birlik beraberlik de yaş alacaktır. Birlikten kuvvet doğar demiştik. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hareket ederek güzel hizmetler yapıyoruz. Nazilli Özlem Hanım’la inşallah daha güzel günlere kavuşacak” ifadelerini kullandı.

KBC Başkanı Çağlar, yöresel ürün ve ahşap yakma resim armağan etti

Kilis Basın Cemiyeti (KBC) Başkanı Nezir Çağlar, gala yemeğe katılan protokol mensuplarına çeşitli yöresel hediyeler takdim etti.

KBC Başkanı Çağlar, Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGD) Başkanı Cem Ulucan’a ahşap yakma portre resim, gala yemeğine katılan protokol mensuplarına ise Kilis’e özgü yöresel ürünlerin bulunduğu bir hediye paketi takdim etti.

Hediye takdimi sonrasında davetlilere hitap eden Nezir Çağlar, “Aydın’da bulunmaktan oldukça memnun oldum. Gerek Cemiyet Başkanımız Cem Ulucan, gerekse Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere tüm protokol mensuplarına ve burada görev yapan basın mensuplarına misafirperverliklerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

TEŞEKKÜR PLAKETİ SUNDULAR

Başkan Özcan’ın konuşmasının ardından Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, başta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan olmak üzere organizasyonun yapılmasına katkı sunan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal'a teşekkür plaketi sundu. Nazilli Ticaret Odası tarafından hazırlanan 'Uzun Yaşam Sepeti' Başkan Nuri Arslan tarafından TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı'ya, Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu tarafından da 'İncir Paketi' Medya İşçileri Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı'ya sunuldu. Sinop ve Ardahan Belediye Başkanlıkları ile Valiliklerinin hediyeleri de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve ABGC Başkanı Cem Ulucan'a takdim edildi. Geceye katkılarından dolayı Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından plaket takdimi oldu. Başkanı Cem Ulucan tarafından Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı'ya, Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin tarafından Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan'a, Medya İşçileri Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı tarafından da Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu'na plaketleri takdim edildi.

"TEKRAR AYDIN'DA AĞIRLAMAK İSTERİZ"

Plaket törenin ardından kısa bir konuşma yapan Başkan Özlem Çerçioğlu; “Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzüne hoş geldiniz. TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetimi ile Cem Ulucan ve Ümit Özmen yaklaşık 8 hafta önce benimle görüşerek organizasyondan söz ettiler. Çok kısa sürede programlamamızı yaptık. Sizleri ileri ki süreçte yeniden Aydın'da görmek isteriz. İnşallah en iyi şekilde ağırlayabilmişizdir” ifadelerini kullandı.

GÖSTERİLER BİRBİRİNİ İZLEDİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Orkestrası’nın canlı müzik icra ettiği gecede halk oyunları ekibinin folklor gösterisinin ardından Özlem Çerçioğlu, Kürşat Engin Özcan, Cem Ulucan, Ali Çankır, Serkan Sevim, Mert Öreroğlu hep birlikte zeybek oynadı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehter Takımı gecede katılımcılara muhteşem bir gösteri sundu. Yemekte ayrıca Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın bir yaşına giren kızı Zeynep Bengi için de pasta kesilerek kutlama yapıldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 807 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polateli'nde Okuma Etkinliği
Polateli'nde Okuma Etkinliği
Kilis'te, AFAD Gönüllülerine Eğitim Verildi
Kilis'te, AFAD Gönüllülerine Eğitim Verildi