Türk ve Suriyeli Öğrencilere Üniversite Tanıtımı Yapıldı
Reklam

Türk ve Suriyeli Öğrencilere Üniversite Tanıtımı Yapıldı

UNICEF tarafından desteklenen, Kilis Belediyesi tarafından yürütülen ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin paydaş olduğu proje kapsamında, Türk ve Suriyeli ortaokul öğrencilerine yönelik üniversite tanıtım etkinliği gerçekleştirildi.

27 Mart 2019 - 13:57 - Güncelleme: 27 Mart 2019 - 16:46

Etkinliğe Kilis Abdurrahman İyigün Ortaokulu’ndan rehber öğretmen Ufuk Mut ve özel eğitim öğretmeni Nahide Özdemir eşliğinde Türk ve Suriyeli 40 öğrenci katıldı.

Misafir öğrenciler, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi’nden gönüllü öğrencilerin eşliğinde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine Bölümü atölyelerini ziyaret ettiler. 7 Aralık Üniversitesi merkez kütüphanesinde, kütüphane imkânları hakkında bilgi aldıktan sonra, öğrencilere üniversitenin spor salonu ve müzik odası tanıtıldı ve burada kısa bir gitar dinletisi sunuldu. Uygulama oteli restoranındaki yemeğin ardından 15 Temmuz Şehirler Meydanı’nda hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi’ni de ziyaret ettiler.

Öğrenciler son olarak Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından sergilenen tiyatro gösterisini izledi. Tiyatro etkinliğinden sonra fakülte önünde toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlik sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 632 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Hukuk Danışmanından Flaş Açıklama
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Hukuk Danışmanından Flaş Açıklama
İnönü İlkokulunda
İnönü İlkokulunda "Kanlarımızı Veriyoruz" Bağış Etkinliği