Üniversitede Kalite Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Üniversitede Kalite Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde eğitim, öğretim, öğrenci ve personele sağlanan hizmetler konusunda kalite düzeyini arttırıcı önlemler almak ve kalite politikaları üretmek amacıyla kurulan Kalite Komisyonu, geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.

17 Nisan 2019 - 12:45 - Güncelleme: 17 Nisan 2019 - 17:06

Aralarında rektör yardımcıları ve kalite birim temsilcilerinin bulunduğu toplantının açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı ve KİYÜ Kalite Komisyonu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Halil Seyrek yaptı.

Seyrek konuşmasında, üniversitelerin kalite düzeyini arttırmak amacıyla kurulan kalite komisyonlarının Ar-Ge, eğitim, kurumsal yönetim süreçleri ve kalite politikaları gibi konularda çalışmalar yapmak, düzenli veri akışıyla oluşturulacak bilgi havuzundan elde edilecek bilgilerle rapor hazırlamak ve hazırlanan bu raporları Yükseköğretim Kalite Kurulu’na (YÖKAK) ulaştırmak amacıyla kurulduğunu belirtti.

Seyrek, kurumlarda yapılan kalite çalışmalarının plan, uygulama, kontrol ve düzeltme sürecini kapsadığını söyleyerek, YÖKAK’ın belli zamanlarda kurumları ziyaret ederek raporlanan ve yapılan çalışmaları yerinde gözlemleyip kontrolünü sağladığını ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Mühendislik Mimarlık Fakültesi dekanı Prof. Dr. Bektaş Tepe, Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde kalite konusunda yapılan ve planlanan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı. Tepe, üniversitenin öğrencilerine çağın gerektirdiği nitelik ve becerileri kazandırmaya yönelik, evrensel ve yerel değerlere dayalı bir eğitim verdiğini, bunu yaparken de öğrencilerin memnuniyetini kazanmayı hedeflediğini söyledi. Çağımızda sürekli gelişime ve yenilenmeye açık, teknolojik altyapıya sahip ve bilimsel eğitim anlayışının önemine dikkat çeken Bektaş Tepe, ancak bunu başaran kurumların başarıya ve yüksek kaliteye sahip olacağını vurguladı.

Tepe konuşmasında üniversiteyle ilgili istatistiki verileri değerlendirerek, oluşturulan kurumsal kalite politikası ve kurum içi değerlendirme raporuyla ilgili bilgileri de paylaştı. Bektaş Tepe, Kalite Komisyonu birim temsilcilerinin belli bir kalite standardına ulaşmak için veri akışını düzenli ve sistemli bir şekilde sağlamaları gerektiğini söyledi ve Kalite Kurulu’nun da bu veriler ışığında kurumları değerlendirdiğini ifade etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 847 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük kafein tüketiminin faydaları ve riskleri
Günlük kafein tüketiminin faydaları ve riskleri
Rektör Karacoşkun’un 15 Temmuz Mesajı
Rektör Karacoşkun’un 15 Temmuz Mesajı