12-18 Nisan Prof. Dr. Haydar Baş’ı Anma Haftası İlan Edildi

12-18 Nisan Prof. Dr. Haydar Baş'ı Anma Haftası İlan Edildi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), merhum Genel Başkanları Prof. Dr. Haydar Baş'ı, Hakk'a yürüyüşünün 1. yıldönümünde farklı etkinliklerle anmaya hazırlanıyor.

02 Nisan 2021 - 17:12 - Güncelleme: 03 Nisan 2021 - 17:07

BTP teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfullah Önder bu çerçevede yapılan hazırlıkları ve planlanan programları basın mensupları ile paylaştı.

Prof.Dr.Haydar Baş gönül adamıydı

Lütfullah Önder sözlerine BTP'nin merhum lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ı anlatarak başladı;

"O fikir adamıydı, fikirleri ile dünyada dengeleri değiştirdi. O dava adamıydı, O'nun davası Mustafa Kemal Atatürk'ün hayalini kurduğu tam bağımsız bir Türkiye inşa etme davasıydı. O'nun davası Oğuz Kağan'ın ifadelerinde yer bulan "Türk yurdunda aç insan bırakmama" davasıydı. O gönül adamıydı, insan işçisiydi, O'nun davasını sırtlanıp taşıyacak on binler, yüzbinler yetiştirdi, insan yetiştirdi."

Prof.Dr.Haydar Baş'ı anma etkinlikleri

Bundan sonra her yıl 14 Nisan'ı içine alan haftayı Prof. Dr. Haydar Baş'ı anma haftası ilan ediyoruz" diyen Lütfullah Önder, bu yıl için yapılacak etkinlikleri sıraladı:

"Bu yıl 14 Nisan günü Trabzon Akçaabat'ta Şehitlik Tepesi'nde kabri başında etkinlik düzenleyeceğiz. Bu etkinlik çerçevesinde gün boyu Kur'an-ı Kerim okunacak, mevlidi şerifler okunacak, dualar edilecek ve Ramazan'ın ikinci günü olması münasebeti ile iftar ve sahur yemekleri ikram edilecek. Yine anma haftası çerçevesinde Prof. Dr. Haydar Baş'ın anlatıldığı ödüllü kompozisyon yarışması, şiir yarışması ve resim yarışması düzenliyoruz. Yine aynı hafta içerisinde İstanbul'da Prof. Dr. Haydar Baş'ın fikirlerinin anlatıldığı uluslararası bir sempozyum organize edeceğiz."

İlk program 12 Nisan'da İstanbul Cevahir'de

Bu yılki anma programının ilk etkinliği İstanbul'da düzenlenecek.

Bu kapsamda 12 Nisan Pazartesi günü saat 13.00'te Cevahir Kongre Merkezi'nde "Tevhidin Merkezi Haydar Baş" adı altında bir program organize edilecek.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın da katılacağı program pandemi kuralları çerçevesinde organize edilecek.

Programda Prof. Dr. Haydar Baş'ın hayatının anlatıldığı belgeseller serisinin ilk bölümünün de salonda izleyiciyle buluşacağı açıklandı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2381 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Soytürk, Sınırda İnceleme Yaptı
Vali Soytürk, Sınırda İnceleme Yaptı
"Kıraathane Söyleşileri"nin 26'ncısı Gerçekleştirildi