Amacımız Kilis Zeytinyağını Dünyaya Tanıtmak

Amacımız Kilis Zeytinyağını Dünyaya Tanıtmak

Kilisli zeytinyağı üreticisi Şerif Mercimek, Kilis zeytin ve zeytinyağının Türkiye ve dünya pazarında kalitesinin yer bulması için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

20 Şubat 2021 - 11:32 - Güncelleme: 20 Şubat 2021 - 11:56

Kilis zeytinyağı yani Kilis yağlığın başlı başına bir marka olduğuna ilk olarak işaret eden Mercimek,  “Diğer zeytinyağları içerisinde bölgeye has özellikleri, kendine has tadı, kokusu, rengi, aroması ve lezzeti ona bu avantajı sunar” dedi.

Kilis zeytin ve zeytinyağının Türkiye ve dünya pazarında kalitesinin yer bulması için çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Mercimek, “Kilis ülkemizin zeytin ve zeytinyağı üretiminde önemli üreticisi, yani bölgemiz Dünya’nın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biridir.

Erken hasat ve soğuk sıkım teşvik edilmeli

Kilis zeytinyağını, erken hasat ve soğuk sıkım üretimini teşvik edip, ilaç ve sağlık ürünü gibi eczanelerde insanlara şifa veren bir ürün haline getirmek istiyoruz. Kaliteli zeytinyağı hem eşsiz bir gıda hem de ilaç. Biz zeytinyağını ve sağlığımız için önemini biliyoruz. Fakat tüm dünya için durum aynı değil. Dünyada da Kilis zeytinyağının bilinirliliği ne yazık ki markalaşma ve pazarlama eksikliği nedeniyle olması gereken seviyede değil. Ben de kaliteli Kilis zeytinyağını dünyaya global bir vizyonla tanıtmak için kolları sıvadım. İlimizde üretilen zeytinin zeytinyağının yine ilimizde işlenerek pazarlanması üreticimizin daha çok kazanması açısından önemli." diye konuştu

Mercimek, “Ülkemizin cennet köşelerinden birinde yaşıyoruz, doğasıyla, güzelim zeytin ağaçlarıyla, her şeyiyle, bu güzellikler içerisinde Kilis için yapacağımız çalışmalarla, yapacağımız üretimle katkı sunmamız gerekmektedir” cümleleriyle açıklamasına son verdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2449 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zeki polat
    3 ay önce
    Kilis zeytinyagi kilis yGlik cesitlerden elde edilen saf cesit yavidir.kiliste ayvalik ve ge.lik cesitler cok fazla ve yagda karisik..bunu herkes biliyor..kilis yaglik ne yazikki
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPRAK BAYRAMI
TOPRAK BAYRAMI
Hatice Özkaplan Vefat Etti
Hatice Özkaplan Vefat Etti