Kilis Zeytinyağı Tescillendi

Kilis Zeytinyağı Tescillendi

Oylum Höyük’te yapılan arkeolojik kazılarda 4 bin yıllık zeytin çekirdeklerinin bulunmasının ardından yapılan başvurunun kabul edilmesi ile birlikte Kilis Zeytinyağı tescillendi.

04 Mayıs 2021 - 18:17 - Güncelleme: 04 Mayıs 2021 - 18:25

Cennet Çamuru ve Kilis Katmerinin ardından Kilis Zeytinyağının da tescillenmesi herkesi sevindirirken, bu tür çalışmaların şehrin tanıtım ve gelişimine önemli katkılar sağlayacağı düşünülüyor. Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Kilis milletvekili Ahmet Salih Dal, “Daha önceden Kilis Katmeri ve Cennet Çamurunun coğrafi işaretini almıştık. Uzun uğraşlar sonucu markalaşma yolunda uzun bir yol katettiğimiz Kilis Zeytinyağımızın Türk Patent ve  Marka Kurumundan Coğrafi İşaretini bugün itibariylealmış bulunmaktayız. Amacımız; içerdiği minarel ve vitaminler bakımından eşi benzeri bulunmayan zeytinyağımızı tüm Dünya’ya duyurup Serhat Şehrimiz Kilis’imizin marka ve kalite değerini arttırmaktır.

Bu süreçte Coğrafi işaret başvurusunu takip eden Ticaret İl Müdürümüz Mehmet Aydın Türk’ü ve gayret gösterip emeği geçen herkesi takdir ederim. Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Ebubekir Gizligider’e, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’a ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’a görüşmelerimiz sonucu bize verdiği destekten dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 934 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gurbetteki Kilisliler’in Konuğu Murat Küsbeci
Gurbetteki Kilisliler’in Konuğu Murat Küsbeci
Kilis'te Bilim Şenliği Açıldı
Kilis'te Bilim Şenliği Açıldı