Merhamet Şehri Kilis

Merhamet Şehri Kilis

Kilis Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde "Merhamet Şehri Kilis" başlıklı bir söyleşi düzenlendi.

11 Ocak 2022 - 10:25

2017 yılından bu yana, Kilis’in kültürü, tarihi ve sosyal hayatı başta olmak üzere, bu toprakların düşünce dünyasını ve gündelik hayatını bir sonraki nesle aktarmayı kendisine ödev olarak gören Kilis Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (KİTAM), “Merhamet Şehri Kilis” başlıklı söyleşisi ile gönüllüğü bir yaşam biçimi haline getiren Mehmet Yandak'ı ağırladı.

Yandak, konuşmasında, Kilis'in taşıdığı merhametin bu toprakların mayasında bulunan bir özellik olduğunu ve bunun kadim bir kültürün mirası olarak geldiğini ifade etti. Kilis'te yaşayan her düşüncedeki insanın konu merhamet olunca siyasi, etnik, mezhepsel veya başka hiçbir ayrıştırıcı unsura bakmadan insanı merkeze alan bir duygu ile davrandığını sözlerine ekledi. Kilis'in, çok zengin bir şehir olmasa da, elindekini avcundakini konu merhamet olunca hiç düşünmeden ihtiyaç sahibine verdiğini belirtti.

KİTAM Müdürü Doç. Dr. Fatih Bektaş, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ali Genç, Arş. Gör. Zeynel Amaç ve Öğr. Gör. Kadir Polat'ın da eşlik ettiği söyleşi, katılımlarından ve paylaşımlarından dolayı Mehmet Yandak'a teşekkür edilmesiyle sona erdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 617 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyanet faize haram diyemedi.
Diyanet faize haram diyemedi.
AKP % 30’un altında, Millet İttifakı öne geçti
AKP % 30’un altında, Millet İttifakı öne geçti