Uluslararası Öğrencilerin Etkinlikleri Devam Ediyor

Uluslararası Öğrencilerin Etkinlikleri Devam Ediyor

Dünyanın farklı bölgelerinden Kilis 7 Aralık Üniversitesine eğitim almak amacıyla gelen öğrenciler, Türkçe hazırlık eğitimlerine devam ediyor.

02 Nisan 2021 - 09:30 - Güncelleme: 02 Nisan 2021 - 09:59

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Diller Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) Türkçe öğrenen öğrencilere yönelik, kültürün tanıtılması amacıyla, salgın koşulları da dikkate alınarak, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenleniyor.

Uluslararası öğrencilerin Türkiye’ye uyum sağlamalarını, Türkiye hakkında iyi izlenimler edinmelerini ve yetişmiş bireyler olarak gönüllü kültür elçileri sıfatıyla ülkelerine dönmelerini amaç edinen çalışmalar çerçevesinde, öğrencilerin yeni ülkelerine ve Türkçeye olan entegrasyonlarını kolaylaştırmak adına yüz yüze eğitim veriliyor.

Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan derslerde Türkçe öğretiminin yanı sıra Türk dilini, sanatını, tarihini, Türkiye’nin milli ve yerli değerlerini tanıtmak adına Türk kültürü ile ilgili etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Bu doğrultuda Türk kahvesi ve yöresel yemek ikramı, yerel türkülerin dinlenmesi, şiir dinletileri gibi etkinliklerin yanında sinema, televizyon, internet gibi medya endüstrilerinden istifade edilerek Türk kültürü ile ilgili filmler, videolar da uluslararası öğrenciler ile buluşturuluyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1045 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (23 Haziran 2021)
Altın Fiyatları (23 Haziran 2021)
Türk Kızılay Toplum Merkezi’nin Açılışı Yapıldı
Türk Kızılay Toplum Merkezi’nin Açılışı Yapıldı