Vali Soytürk’ün Kutlama Mesajı

Vali Soytürk'ün Kutlama Mesajı

Kilis Valisi Recep Soytürk, Jandarma Teşkilatının 182’nci Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı:

14 Haziran 2021 - 11:55 - Güncelleme: 14 Haziran 2021 - 12:02

“Tarihi şan, şeref ve fedakârlıklarla dolu Jandarma Teşkilatımızın 182. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

1839 yılında kurulan ve gelişen güçlü yapısı, eğitim düzeyi, teknolojik donanımıyla kıvanç duyduğumuz Jandarma Teşkilatımız, üstlendiği önemli sorumluluğun bilinciyle, hukukun üstünlüğünden taviz vermeden, yurdumuzun bölünmez bütünlüğünü koruyarak, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzenini sağlayan bu vatansever tutum ve üstün hizmet anlayışı ile Yüce Türk Milleti’nin gurur kaynağı olmuştur.

Yurdumuzun her köşesinde halkımızla iç içe ve büyük bir özveriyle görev yapmakta olan Jandarma Teşkilatı, “Önce İnsan” diyerek ve “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışına sahip olarak, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini gözeten, halkın memnuniyetini sağlayan bir görev bilinci ve hizmet anlayışı ile halkımızla bütünleşmiştir.

Jandarma Teşkilatımızın, 182 yıldır olduğu gibi bugün de, toplumumuzun huzur ve güvenliğinin sağlanması için kendisine tevdi edilen görevleri, milli ve manevi değerlerimizi, hak ve adalet anlayışımızı, insan haklarını esas alan üstün vazife ve hizmet şuuruyla yerine getirmeye devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder Atatürk'ün “Her zaman, yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı, tevazu, feragat ve fedakârlık örneği bir kanun ordusudur” şeklinde tanımladığı Jandarma Teşkilatının 182. kuruluş yıl dönümünü kutlar, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anar, teşkilat mensuplarına fedakâr aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dilerim.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 916 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vakıf Altunışık Vefat Etti
Vakıf Altunışık Vefat Etti
BTP Liderinden Kurban Bayramı Mesajı
BTP Liderinden Kurban Bayramı Mesajı