Vali Soytürk ve Rektör Karcoşkun KİTAM’da Buluştu

Vali Soytürk ve Rektör Karcoşkun KİTAM’da Buluştu

Kilis Valisi Recep Soytürk ve 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun KİTAM’da incelemelerde bulundu.

23 Eylül 2021 - 10:19

Kilis Valisi Recep Soytürk ile eşi Nurdan Soytürk ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile eşi Şehri Karacoşkun, Kilis Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (KİTAM) bünyesinde hizmet veren geleneksel el sanatları atölyelerinde incelemelerde bulundu.

Soytürk, Anadolu’nun kadim şehirlerinden biri olan Kilis’te yer alan konakların 7 Aralık Üniversitesi tarafından sanatı destekleme niteliğinde kullanılmasının takdire şayan olduğunu ve Valilik olarak her daim bu tür çalışmaları destekleyeceklerini belirtti. Rektör Karacoşkun, konakların sanat ve zanaat ilişkisinin bir arada yürütülebilmesi bağlamında alınıp restore edildiğini dile getirdi ve 7 Aralık Üniversitesi El Sanatları Bölümünün çalışmalarıyla kısa süre içerisinde bu amaca uygun olarak hem öğrencilere hem de halka yönelik hizmet verildiğini ifade etti.

Programın sonunda, yetkin akademisyenlerince üretilen hat, tezhip, minyatür ve ebru çalışmalarından özgün örnekler Vali Recep Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk’e hediye edildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3898 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Taşkın Ailesinin Acı Kaybı
Taşkın Ailesinin Acı Kaybı
Diyanet faize haram diyemedi.
Diyanet faize haram diyemedi.