Günümüzdeki Siyaset Anlayışı Ne Kadar Sadra Şifadır

18 Ağustos 2020 - 11:39
TAKİP ETTAKİP ET

Ülkemizde reel politik yerine, algıya dayalı siyaset uygulanıyor. Doğu sporları literatürüne göre buna ‘kata çizmek’ de denebilir. Böylece sanal rakipler oluşturularak, sanal düşmanlar ve sanal kahramanlar ortaya çıkmış oluyor. Ülke olarak halimizi anlamak isteyenler bu yazılanları iyice düşünsünler. 

Bir örnek vereyim. Sn. cumhurbaşkanı muhalefet hakkında bakın ne diyor: "ister eski ister yeni olsun, muhalefet adına ortaya çıkan tüm aktörlere ve gruplara dikkatlice bakılarak şu soruya cevap verilmesini istiyorum. 'İçlerinde ülkeyi yönetmek için eğitimden sağlığa, adaletten güvenliğe, ulaştırmadan tarıma, enerjiden spora herhangi bir alanda dişe dokunur, kayda değer, ayakları yere basan, çözüm odaklı, somut teklifler içeren bir program ortaya koyan var mı?' Projen var mı? Neyi yapacaksın? Eğitimde, sağlıkta neyi yapacaksın? Adalette, güvenlikte neyi yapacaksın? Dış politikada neyi yapacaksın? Var mı? Yok."

 

Şimdi cevap olarak ne diyelim!

 

2001 yılından beri ülkemizin bütün kronik sorunlarına çözüm üreten Prof. Dr. Haydar Baş beyin ve ortaya konan bu çözümlerin parti programı haline getirildiği BTP’ nin farkında olmaması mümkün mü, Rusya'nın, BRICS devletlerinin bizzat uyguladığı projelere sahip bir lider ve kadrosunu görmezden gelmek, sadece kişi ve kurumlara yapılan bir haksızlık değil aynı zamanda milleti ihtiyacı olan çözümlerden de mahrum etmektir, vebaldir, bir hakkın gasp edilmesidir.

Bu video 4744 defa izlenmiştir..