Bugün

Haydar Baş Belgeseli (BENİM SİYASETİM 3. Bölüm)

05 Şubat 2022 - 22:06
TAKİP ETTAKİP ET

‘BENİM’ belgesel serisinin 3. Bölümünde Prof. Dr. Haydar Baş’ın yetmişli seksenli yıllarda verdiği birlik ve beraberlik konferansları, Milli Ekonomi Modeli ile dünya barışına sağladığı katkı, Atatürk ve Ehl-i Beyt vurgusu yaparak Türkiye ve İslam dünyası üzerine kurulan oyunları bozması anlatılıyor. Haydar Baş’ın eğitim, gençlik anlayışı, sanata ve spora bakışı ve kaleme aldığı eserlerin özellikleri de belgeselde anlatılan konular arasında yer alıyor.
Prof. Dr. Haydar Baş için çarpıcı ifadeler Prof. Dr. Haydar Baş’ın basiret ve feraset yönünün, vatan ve millet sevdasıyla attığı adımların ön plana çıkarıldığı bu bölümde, Türkiye’nin siyaset, fikir, spor ve sanat dünyasından önde gelen isimler de Haydar Baş’ı anlatıyor. Belgeselin yayınlanan fragmanında, bu isimlerin sözlerinden çarpıcı spotlar yer alıyor.
İşte bu spot cümleler Haber Spikeri Gülgun Feyman: Haydar Baş, ‘Atatürk demektir vatan demektir’ dedi. Ben de, ‘Haydar Baş demek vatan demektir’ diyorum.
CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi: Haydar Baş, Türkiye’nin birleştirici siyasetçilerinden biriydi.
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: Rusya’da Milli Ekonomi Modeli’ni anlatması çok önemliydi. Ben de gurur duydum.
İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray: Türkiye’nin bugünleri yaşayacağını o günlerden ifade etti.
Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan: Ben Aleviyim demenin adeta yasak olduğu dönemlerde Haydar Baş Ehl-i Beyt’in hayatlarını yazan kişidir.
Eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan: Türkiye’de milli olmak çok kolay bir şey değildir, işte Haydar Baş milli biriydi.
Eki Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek: Ali gerçeğini Türkiye’de anlayan bir kişi görüyorum: Haydar Baş hoca…
Lise öğretmeni Ekrem Yazar: Bir ideali vardı, gençlerin kendi ülkesini geliştirmesi.
Milli Futbolcu Hami Mandıralı: Haydar Hoca güzel insandı.
#haydarbas #btp #benimsiyasetim
Bu video 954 defa izlenmiştir..