Reklam

Üç aylardan nasıl istifade edilir?

Bu güzel üç aylardayız. Recep, Şaban, Ramazan ayları ki; ibadetin bolca yapılması gerektiği aylar. Burada Allah'ın rahmeti sağanak sağanak kulların üzerine yağıyor. Bu manevi atmosferden en fazla istifade etmek için Prof. Dr. Haydar Baş'ın tavsiyeleri bu videoda.

24 Ocak 2023 - 01:18
TAKİP ETTAKİP ET

Prof. Dr. Haydar Baş; 3 aylardan istifade ile ilgili şunları söyledi:

"Bu güzel üç aylardayız. Recep, Şaban, Ramazan ayları ki; ibadetin bolca yapılması gerektiği aylar. Burada Allah'ın rahmeti sağanak sağanak kulların üzerine yağıyor. Bu Rahmet merhamet okyanusundan istifade için geceleri ibadet, gündüzleri oruç tutmayı ben tavsiye ediyorum. Efendim sıhhatim kâfi değildir. Haftada iki gün, Pazartesi, Perşembe günlerinde oruç tutmalarını arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Çünkü bu aylarda tutulan oruçlar, şüphesiz kulları Allah'ın cennetine, cemaline nail eder. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın. Benim ona da benim gücüm yetmiyor. Haftada bir gün orucunu tutabilir. Pazartesi veya Perşembe. Hayır ona da iktidarı yetmiyor. Ayda bir gün tutsun yani bunlar sembolik. Şu demek yani ben eğer gücüm olsa, ben bu yürüyüşte kararlıyım. Bu kararı, bu azmi, fiillerine de geçirmesi lazım. Bunu tavsiye ediyorum.

Özellikle Kur'an Ayetlerini okuyarak hem ruhumuzu, hem aklımızı, hem lisanımızı tezyin etmemiz lazım. Günde en az 1 sayfa Kuranı Kerim okumayı arkadaşlarımıza, kardeşlerimize tavsiye ediyorum. Şayet Kur'an okumasını bilmiyor isek. Çok kısa zamanda öğrenilir, bunda endişe etmesinler. Meltem TV'de zaten Kur'an Öğreniyorum programını takip ettikleri zaman kısa bir zaman içerisinde bu noksanlığı da telafi ederler."

Hoş geçimi, insanlara hayır yapmayı, bu güzel günlerde yardım yapmayı, hastaları ziyaret etmelerini, fakirleri doyurmalarını, yetimleri sevindirmelerini, ne bileyim hayırda hasenatta adeta yarışa girmelerini tavsiye ediyorum ve hayırlar diliyorum.

Bu video 242 defa izlenmiştir..