Amiral Türker Ertürk Kilis’e Geldi

Amiral Türker Ertürk Kilis’e Geldi

ADD Genel Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Emekli Amiral Türker, “Atatürk İlke ve Devrimleri Işığında Kurtuluşundan Günümüze Kilis” konulu bir konferans vermek üzere Kilis’e geldi.

04 Aralık 2021 - 16:36

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kilis Şubesi tarafından düzenlenen konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kilis Şube Başkanı Mehtap Okatan bir açılış konuşması yaparak misafirlere seslendi.

Daha sonra kürsüye gelen Emekli Amiral Türker Ertürk, Kilis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümünü kutlayarak, Atatürk’ün önderliğinde verilen Milli Mücadelede Kilis’in kurtuluşunun önemine değindi.

Türkiye’nin yaşadığı ekonomik sıkıntıları da hatırlatan Ertürk, “Ülke olarak ekonomide zor bir dönemden geçiyoruz. Dün Kilis esnafını gezdim. Siftahsız dükkân kapattıklarını söylediler. Bunun sebebi kim?” diye sordu.

Park Düğün Salonunda düzenlenen konferansa, ADD Genel Merkez Yönetim Üyesi Akdeniz Bölge Sorumlusu Özgür Çınar, ADD Gaziantep Şube Başkanı İsmail Tümer, ADD Kilis Şubesi Başkanı Mehtap Okatan, ADD yönetim kurulu üyeleri, BTP Kilis İl Başkanı Alaiddin Özkar, CHP ve İYİ Parti il başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 663 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyanet faize haram diyemedi.
Diyanet faize haram diyemedi.
AKP % 30’un altında, Millet İttifakı öne geçti
AKP % 30’un altında, Millet İttifakı öne geçti