Gezici EBA Aracı Köy Okullarını Geziyor

Gezici EBA Aracı Köy Okullarını Geziyor

Gezici EBA Aracı, Kilis’in 80 köyündeki öğrencileri uzaktan kesintisiz eğitimle buluşturuyor.

02 Nisan 2021 - 09:58 - Güncelleme: 02 Nisan 2021 - 15:17

Milli Eğitim Bakanlığının talimatıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Kilis'te evinde interneti ve bilgisayarı olmadığı için Eğitim Bilişim Ağı'ndan (EBA) faydalanamayan öğrenciler için oluşturulan, "EBA Mobil Destek Aracı" 80 köyde eğitim desteği veriyor.

Masa, sandalye ve internet bağlantılı, bilgisayarlarla donatılmış gezici EBA Aracında; sosyal mesafe kurallarını uygun şekilde öğrencilere eğitim veriliyor.

Öğretmenlerin her gün bir köyde eğitim desteği sunduğu mobil araçta oluşturulan sınıfta öğrenciler, EBA Canlı Ders ve EBA Portalı ile diğer internet tabanlı eğitim uygulamalarını kullanıyor.

Evlerinde internet ve bilgisayar bulunmadığını anlatan öğrenciler "Gezici EBA Aracı sayesinde derslerine katılma imkanı buldukları için bu desteği sağlayan Milli Eğitim Bakanına ve Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz" diyerek duygularını ifade ediyorlar.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, öğrencilerle beraber canlı derse katıldı. Ders sonunda öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti. "Amacımız öğrenciler arasında fırsat ve imkan eşitliğini sağlamaktır" dedi.

Akkurt, "İlimiz genelinde internete ulaşmakta zorluk çeken öğrencilerimizin ayağına gidiyoruz. Bugün de Musabeyli ilçesi Hacılar köyündeki okulumuzda bizzat ben de öğrencilerle birlikte derslere katılmak üzere geldim. Öğrencilerin gözlerindekiheycan ve mutluluk bizi fazlası ile  memnun etti. Bu hizmette bana eşlik eden Musabeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü  Serdar KARADAĞ'a , İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA'dan sorumlu Şube Müdürü İbrahim YAĞCI'ya, İl Formatörü Zafer GÜLERARSLAN'a ve katkı sunan diğer çalışanlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1201 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (23 Haziran 2021)
Altın Fiyatları (23 Haziran 2021)
Türk Kızılay Toplum Merkezi’nin Açılışı Yapıldı
Türk Kızılay Toplum Merkezi’nin Açılışı Yapıldı