Kilis’te Bilim Şenliği Açıldı

Kilis'te Bilim Şenliği Açıldı

Kilis'te “Bilim ve Sanat: Dün, Bugün, Yarın" isimli bilim şenliğinin açılışı yapıldı.

12 Haziran 2021 - 11:23 - Güncelleme: 12 Haziran 2021 - 16:18

"4007-TÜBİTAK  Bilim Şenlikleri Destekleme Programı" kapsamında başvurusu ve koordinesi Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan, yürütücülüğünü ise Kilis Bilim ve Sanat Merkezi'nin yaptığı 119B408 proje numaralı "Kilis'te Bilim ve Sanat: Dün, Bugün, Yarın" isimli Bilim Şenliğinin açılışı yapıldı. 

Açılışa Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Kesikminare , Bilsem Müdürü Ali Genç ile eğitimciler ve öğrenciler katıldı. 

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Bilsem Konferans Salonundaki açılış programına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından açılış konuşmasını yapan BİLSEM  Müdür Yardımcısı Leyla Kule, Bilim Şenliği süreci ve içeriği hakkında bilgi verdi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise Kilis’te ilk defa uygulanan projenin öneminden bahsederek  başta Kilis Bilsem olmak üzere şenlikte emeği geçenlere, protokol ortakları Kilis Belediyesi ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi yanında projenin paydaşları olarak stant ve etkinliklerle destek veren Kızılay'a, Yeşilay'a, Konya Bilim Merkezi'ne, Pictes Birimine, İl Halk Kütüphanesine teşekkür etti.  

Konuşmaların ardından BİLSEM öğrencileri ve müzik öğretmenlerinden oluşan topluluk, icra ettikleri eserlerle katılımcılara mini bir konser sundu. 

Kilis Bilim ve Sanat Merkezi bünyesinde kurulan Bilim Sokağı'nın gezilmesinin ardından açılışa katılanlar şenlikteki stantları  ziyaret ederek atölye liderlerinden projeler hakkında bilgi aldılar.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 634 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vakıf Altunışık Vefat Etti
Vakıf Altunışık Vefat Etti
BTP Liderinden Kurban Bayramı Mesajı
BTP Liderinden Kurban Bayramı Mesajı