Kilis’te Trafik Denetiminde Drone Dönemi

Kilis’te Trafik Denetiminde Drone Dönemi

Giderek yoğunlaşan kent trafiğindeki denetimlerini arttıran İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, artık drone ile kontrol dönemine terfi etti.

20 Ekim 2021 - 11:32

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, başta kırmızı ışık, emniyet kemeri ve cep telefonu kullanımı ve yaya önceliği denetimlerine ağırlık vermeye başladı. Bu tür denetimlerde artık drone kullanılmaya başlanırken, bu uygulama ile birlikte vatandaşların trafik kurallarına uyma alışkanlıklarının gelişmesi ve daha güvenli bir şekilde seyahat etmeleri amaçlanıyor.

Kural tanımayan sürücüler yandı

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, trafik kural ve kısıtlamalarına karşı duyarlı olmayan sürücülerin; seyir halinde cep telefonu kullanmaya devam ettikleri, trafikte dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanmaları nedeniyle tehlike ve uyarı işaretlerine bile çoğu zaman duyarsız kaldıkları, şerit izleme, takip mesafesi ve kavşak kurallarına uymamaları nedeniyle çok sayıda kazaya karıştıkları, Elektronik denetim sistemlerinin bulunmadığı ve trafik ekiplerinin bulunmadığı kavşaklarda kırmızı ışık ihlali yaptıkları gözlemlendiği vurgulandı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 980 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amiral Türker Ertürk Kilis’e Geldi
Amiral Türker Ertürk Kilis’e Geldi
Engel Olma Farkında Ol
Engel Olma Farkında Ol