Kilis Valisi Muhtarların Dertlerini Dinledi

Kilis Valisi Muhtarların Dertlerini Dinledi

Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, daire ve kurum müdürlerinin de iştirak ettiği toplantıda, Kilis’in Merkez ilçeye bağlı köylerinin muhtarları ile bir araya gelerek, köylerin sorunlarına çare aradı.

22 Aralık 2017 - 12:17 - Güncelleme: 23 Aralık 2017 - 11:31

Medeniyetimizin beşiği köylerdir

Köy muhtarları ile kahvaltıda bir araya gelen Vali Tekinarslan, meselelere çözüm bulmak için zaman zaman bir araya gelmenin şart olduğunu vurgulayarak, “En büyük sorunumuz su sorunudur. Köylerimizin suya kavuşması için daha fazla çaba göstereceğiz. Kurumlarımızla ilgili iş takibinde yeterli duyarlılığı görmediğiniz zaman bana veya kaymakamlarımıza başvurabilirsiniz. Medeniyetimizin beşiği köylerimizdir, bunu görmezden gelemeyiz. İşini adam gibi yapmayan kim olursa olsun, ister imam olsun ister öğretmen olsun ister jandarma olsun gelin bana direk söyleyin. Ama ufak tefek sorunları da büyütmemizi istemem” diye konuştu.

Köylü susuz ve borçlu!

Daha sonra bir bir söz alan köy muhtarları, köyleri ile ilgili sorun ve şikayetlerini toplantıda anlatma fırsatı yakaladılar.

Borçlar faiziyle erteleniyor

Kilis’te 3 yıldan beri yağışın kısa olduğunu dile getiren muhtarlar, “Çiftçi perişan! 500 kilo yağ yerine 200 kilo yağ geldi. İçme suyumuz çok az!

Banka borçlarımızı ertelemiyor, herkesin borcu var. Borçlarımız ertelense de faiziyle birlikte erteleniyor, ödeyecek durumumuz yok. Kilis'in köyleri fakirdir. Hayvan varlığımızın, yıldan yıla 3’te biri eriyor” şeklinde konuşarak dertlerini dile getirdiler.

Köy Muhtarlarını dinleyen Vali Dr. Tekinarslan, sorunların çözümü noktasında çalışmaların bir an evvel başlatılması için toplantıda hazır bulunan ilgili daire ve kurum müdürlerine gerekli talimatları verdi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 28841 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Recep Soytürk’ün Babalar Günü Mesajı
Vali Recep Soytürk’ün Babalar Günü Mesajı
“Kıraathane Söyleşileri”nin 29’uncusu Gerçekleştirildi
“Kıraathane Söyleşileri”nin 29’uncusu Gerçekleştirildi