Rektör Karcoşkun “Yöremizden” Programına Konuk Oldu

Rektör Karcoşkun “Yöremizden” Programına Konuk Oldu

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, TRT GAP Diyarbakır Radyosu'nda yayımlanan “Yöremizden” programına konuk oldu.

09 Ağustos 2021 - 14:38

Karacoşkun, programın “Üniversiteleri Tanıyalım” bölümünde 7 Aralık Üniversitesi ile ilgili merak edilen konular hakkında bilgiler verdi.

Programın ilk bölümünde 7 Aralık Üniversitesinin misyonundan ve vizyonundan bahseden Karacoşkun, nitelikleriyle ön plana çıkan yeterli akademik kadrosu eşliğinde eğitim verilen bölüm ve birimlere değindi.

Programın ikinci bölümünde Karacoşkun, Kilis şehrinin ulaşım imkânlarına ve iklimine değindikten sonra 7 Aralık Üniversitesini tercih eden öğrencilere verilen oryantasyon eğitiminden ve Kilis’i tanıtmak amacıyla düzenlenen şehir gezilerinden bahsetti. Öğrencilerin bu aşamada Erasmus+ ve Mevlana gibi yurt dışı öğrenci değişim programları hakkında bilgilendirildiklerini belirtti.

Kilis’in, havaalanına yakınlığı ve ulaşım kolaylıkları dolayısıyla öğrencileri geliş-gidişlerinde zorlamayacağını belirten Karacoşkun, öğrencilerin son derece huzurlu, güvenli bir şehir ile her mevsim ilkbahar tadındaki bir iklimle karşılaşacaklarını ve kendilerini evlerinde hissedeceklerini söyledi.

Üniversitenin müziğe bakışı sorusu üzerine Karacoşkun, üniversitede verilen ücretsiz müzik kurslarından bahsetti. Hâlihazırda birçok kursun bulunduğuna değinen Rektör Karacoşkun, öğrencilerin talepleri doğrultusunda gerekirse dışarıdan da eğitmen getirilebileceğini belirtti.

Karacoşkun, 7 Aralık Üniversitesini tercih eden öğrencileri son derece huzurlu ve güvenli, iklimi güzel ve sıcakkanlı insanlarıyla bir şehrin karşılayacağını ve ulaşılabilir olma anlayışıyla eğitim veren akademik kadro eşliğinde şehrin içinde bulunan kampüslerin beklediğini vurguladı. Ders dışında sosyal ve kültürel etkinlikler bağlamında da üniversitenin ön planda olduğunu belirten Karacoşkun; maddi imkânları kısıtlı olan öğrencilerimiz için yemek bursu, kısmi zamanlı çalışma bursu, kıyafet yardımı gibi desteklerin sağlanacağını ifade etti. Karacoskun, 13 Eylül'de yeni eğitim-öğretim dönemine başlayacaklarını da belirtti.

Karacoşkun son olarak, salgın döneminde hasta olanların çoğunluğunu aşı olmayan gençlerin oluşturduğunu belirterek söz konusu tüm imkânlardan yararlanmak ve mutlu ve sağlıklı bir üniversite hayatı yaşamak isteyen öğrencileri aşı olmaya davet etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 743 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (21 Eylül 2021)
Altın Fiyatları (21 Eylül 2021)
Ülkemizin Geleceğini Sokakta Bırakamayız
Ülkemizin Geleceğini Sokakta Bırakamayız