Sanal Otoloji & Odyoloji Kongresi’nin Mottosu "Doğanın...

Sanal Otoloji & Odyoloji Kongresi'nin Mottosu "Doğanın Sesine Kulak Ver"

T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 08 - 09 Mayıs 2021 tarihleri arasında Sanal Otoloji & Odyoloji Kongresini gerçekleştirecek. Daha önceden yapılacağı ilan edilen kongre, Covid-19 pandemisi nedeniyle yüzyüze yapılamadığı için ertelenmişti. Konu hakkında bilgi aldığımız Kongre Başkanı Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi bu yıl sanal olarak düzenlenecek Otoloji & Odyoloji Kongresinin geniş bir akademisyen kadronun katılımıyla gerçekleşeceğini belirtti.

25 Mart 2021 - 15:44 - Güncelleme: 26 Mart 2021 - 09:22

T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 08 - 09 Mayıs 2021 tarihleri arasında Sanal Otoloji & Odyoloji Kongresini gerçekleştirecek. Daha önceden yapılacağı ilan edilen kongre, Covid-19 pandemisi nedeniyle yüzyüze yapılamadığı için ertelenmişti. Konu hakkında bilgi aldığımız Kongre Başkanı Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi bu yıl sanal olarak düzenlenecek Otoloji & Odyoloji Kongresinin geniş bir akademisyen kadronun katılımıyla gerçekleşeceğini belirtti. Kongre kapsamında paneller, sözlü sunumlar ve kurslar bulunuyor.

Kongre ülkemizde ilk defa uygulanan bir katılım şekline de tanıklık ediyor. Kongrenin mottosu “Doğanın sesine kulak ver”. Kongreye katılmak isteyenlerin 1 ağaç fidanı, aynı zamanda kurslara katılmak ve sertifika almak isteyen katılımcıların ise 3 ağaç fidanı bağışlaması gerekiyor. Bunun haricinde katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmiyor. Doç. Dr. Kepekçi, çevre duyarlılığını bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında gördüklerini ve daha sonra yapılacak bilimsel etkinlikler için öncü olmak istediklerini söyledi.

Kepekçi, açıklamasının devamında şunları söyledi. "Bu uygulama, içinde bulunduğumuz Orman haftası münasebetiyle bir farkındalık da oluşturuyor. “Ağaçlar çevremize hayat veriyor ve iklim kriziyle mücadelede hayati önem taşıyor. Ülkemiz ormanlarının bugün ve gelecek nesiller için sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak istiyoruz. Kongremizin mottosu olan -Doğanın sesine kulak ver- sloganıyla kendinize, ya da sevdiklerinize bir ağaç bağışlayabilirsiniz ilkesiyle yola çıktık. Böylece gelecek nesiller bu güzel ağaçların gölgesinde sağlıkla büyüyecektir" dedi.

Bu haber 1672 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPRAK BAYRAMI
TOPRAK BAYRAMI
Hatice Özkaplan Vefat Etti
Hatice Özkaplan Vefat Etti