THK Kilis İl Başkanı Rektör Karacoşkun’la Bir Araya Geldi

THK Kilis İl Başkanı Rektör Karacoşkun’la Bir Araya Geldi

THK Kilis İl Başkanı Uğur Tırnaksız ve THK Kilis Şube Havacılık Rehber Öğretmeni Mehmet Oğul, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile Rektörlük Makamı’nda bir araya geldi.

05 Kasım 2021 - 10:28

Görüşmede, 7 Aralık Üniversitesinde verilebilecek radyo kontrollü model uçak eğitimi, hava araçları eğitimi ve THK havacılık faaliyetlerine ilişkin tanıtıcı seminer ve sunumların gerçekleştirilmesi gibi konular üzerinde duruldu. Bu bağlamda 7 Aralık Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde havacılıkla ilgili kursların açılmasına karar verildi. 

Türkiye’de millî teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen ve Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST yarışmalarında insansız hava araçlarıyla üniversiteyi temsil edecek öğrencilerin yarışmalara katılımları için gereken alt yapıların hazırlanması da görüşülen konular arasındaydı.

Rektör Karacoşkun, üniversitede havacılık alanında yapılacak her türlü etkinlik ve çalışmayı önemsediklerini ifade etti ve görüşmeden duyduğu memnuniyeti belirterek Uğur Tırnaksız ve Mehmet Oğul’a teşekkür etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 532 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amiral Türker Ertürk Kilis’e Geldi
Amiral Türker Ertürk Kilis’e Geldi
Engel Olma Farkında Ol
Engel Olma Farkında Ol