Üniversite Öğrencileri Kütüphane Kurdu

Üniversite Öğrencileri Kütüphane Kurdu

Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğrencileri, Musabeyli Hüseyinoğlu İlkokuluna kütüphane kurdu.

06 Ocak 2022 - 09:59

7 Aralık Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencileri, örnek teşkil edecek bir çalışmaya imza atarak, Kilis’in Musabeyli ilçesi Hüseyinoğlu İlkokulu’nda kütüphane kurdular.

Sosyal Duyarlılık dersi kapsamında “Geleceğin Anahtarı Kitaplardır” projesi bağlamında Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Altuncu’nun koordinesinde, İslami İlimler Fakültesi öğrencileri tarafından, Kilis-Musabeyli Hüseyinoğlu İlkokulu’nda kütüphane kuruldu. Altuncu ve öğrencilere, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Ziya Kılboz, Şube Müdür Vekili Ahmet Polat, Kilis-Musabeyli Hüseyinoğlu İlkokulu Müdür Vekili Musa Efe ile Üniversite İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte Sekreteri Mehmet Ali Yılan da eşlik etti.

Cumhurbaşkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” hedefleri doğrultusunda bu projeyi belirlediklerini ifade eden Altuncu; katkıda bulunan tüm akademik ve idari personel ile projede yer alan öğrencilerimize teşekkür etti.


Proje kapsamında, Kilis Musabeyli Hüseyinoğlu İlkokulu kütüphanesine satranç takımları; öğrencilere kalem seti ve not defteri de hediye edildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 925 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyanet faize haram diyemedi.
Diyanet faize haram diyemedi.
AKP % 30’un altında, Millet İttifakı öne geçti
AKP % 30’un altında, Millet İttifakı öne geçti