Üniversite Öğrencilerinden Kadına Şiddet Etkinliği

Üniversite Öğrencilerinden Kadına Şiddet Etkinliği

Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğrencileri, 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinliği çerçevesinde bazı faaliyetlerde bulundu.

30 Kasım 2021 - 10:03

Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında Kilis Cumhuriyet Meydanı, 7 Aralık Üniversitesi Merkez Kampüsü ve Kilis Devlet Hastanesi’nde kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak  amacıyla etkinlikler gerçekleştirdiler.

Sağlık Bilimleri Fakültemiz Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Şenay Şekeroğlu, Öğr. Gör. Funda Gül Bilgen ve Arş. Gör. Zehra Can tarafından koordine edilen etkinliklerde; üniversite Merkez Kampüsü ve Kilis Devlet Hastanesi’nde stantlar kurularak, üniversite akademik ve idari personelleri, öğrencileri ve Kilis Devlet Hastanesi’nde hizmet alan hasta ve hasta yakınlarına yönelik farkındalık yaratılması ve duyarlılığın arttırılması amacı ile çalışmalar gerçekleştirildi. Kilis Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Kilis Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlik kapsamında da öğrenciler; vatandaşlar ve esnafa bilgiler vererek broşür dağıtımı gerçekleştirdiler.

Etkinlikte şiddetin öncelikle bir insan hakları ihlali olduğu, şiddete karşı sessiz kalınmaması gerektiği, şiddete maruz kalan kadınların veya tanık olan şahısların 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat, 112 Acil, Alo 183 Sosyal Hizmet Danışma Hatlarını arayarak şikayet /ihbar başvurusu yapabilecekleri;  şiddet mağdurlarına verilen hizmetler, haklar, alınabilecek tedbirler ve KADES uygulaması vb. konularda bilgiler paylaşılarak, broşürler dağıtıldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 518 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Falih Tümay Vefat Etti
Falih Tümay Vefat Etti
Gelecekte köle mi olacağız, efendi mi?
Gelecekte köle mi olacağız, efendi mi?