Unlu Mamül Üreticileri ve Tatlıcılara Toplu Denetim

Unlu Mamül Üreticileri ve Tatlıcılara Toplu Denetim

Kilislilerin sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmeleri için denetimlerini aralıksız sürdüren İl Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekipleri, pasta, börek ve şerbetli tatlı üretimi yapan unlu mamül üretim işletmelerine yönelik toplu denetimlerine başladı.

18 Eylül 2020 - 11:19 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 11:31

Gıda üretiminin kesintiye uğramaması ve vatandaşların güvenilir gıdaya ulaşabilmesi amacıyla işletmelerin hijyenik koşullarının yanı sıra Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere uymasının önemine dikkat çeken Kilis Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu denetimlere de bizzat katılarak ,Türkye’de Covid-19’a karşı açılan savaşta herkesin alınan tedbirlere uyması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “ Gıda işletmelerimizde üretimin devam etmesi ve güvenilir gıdaya rahat ulaşılabilmesi için herkesin Devletimizin aldığı tedbirlere uyması gerekiyor. Covid-19 hastalığının gıda üretimimize zarar vermemesi için gerekli bütün tedbirler alınıyor ve denetimlerimiz de bu yönde hız kazanmış durumda. Denetim sonuçlarına göre üretimimizin sürekliliğini devamlı kontrol ediyoruz. Gıda işletmelerimizde hijyenik şartların yanında alınan tedbirlere uyulup uyulmadığı da kontrol ediliyor. Gıda İşletmelerimize Covid 19 ile mücadele kapsamında uyulması gereken kuralları içeren bilgilendirici afişler dağıtılıyor. Hem halk sağlığımızın korunması hem de güvenilir gıdaya rahat ulaşım için gıda işletmelerimizle sürekli iletişim halinde olacağız."

Kilis Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak halkın güvenilir gıdaya ulaşabilmesi için bütün imkanları seferber ettiklerini ve aralıksız olarak denetimler gerçekleştirdiklerini kaydeden İl Müdürü Kökçüoğlu, Kilislilerden de gördükleri aksaklıkları 174 Alo Gıda Hattı ile İl ve İlçe Müdürlüklerine bildirmelerini istedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)          

Bu haber 1617 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPRAK BAYRAMI
TOPRAK BAYRAMI
Hatice Özkaplan Vefat Etti
Hatice Özkaplan Vefat Etti