Reklam
Reklam

BTP Belediye Başkanı Özkar'dan Yap İşlet Devret Sistemine Videolu Eleştiri!

"Rant için değil, Halk için Belediyecilik" anlayışıyla yola çıkan Alaaddin Özkar, Kilis Belediyesi'nin yenilenilebilir enerji üretimi ile ilgili yaptığı ihaleleri eleştirdi. Hazırladığı videoda Özkar, üreticilere, vatandaşlara bedava elektrik verilebilmesinin formüllerini ortaya koydu.

09 Mart 2024 - 23:45
Güncelleme: 10 Mart 2024 - 00:11
TAKİP ETTAKİP ET

Şu anki Belediye yönetiminin halka bedava elektrik verebilecek ortamı hazırlama yerine, yanlış stratejilerle ihaleleri alan şirketleri zengin ettiğinin altını çizdi. Özkar "enerji geliri pastasının % 87,5'luk kısmını şirketlere verildiğini" ifade etti. 

BTP Kilis Belediye Başkan Adayı Alaiddin Özkar, Seçim Sürecine Çoktan Hazır!

BTP Kilis Belediye Başkan Adayı Alaiddin Özkar, seçim sürecine çoktan hazır olduğunu yayınladığı video içerisinde belli etti.
Seçimlerde sonuç Alaiddin Özkar’ın Kilis Belediye Başkanı olması konusunda sonuçlanırsa eğer yapacaklarını video içerisinde belirtti.

BTP Kilis Belediye Başkan Adayı Özkar, ”Güneş Santrali adı altına bir anlaşma yapıldı. Yapılan anlaşmaya göre yap-işlet-devret usulüne göre yapılacak bu ihalede %87,5’unu yapan şirket, %12,5’unu da belediye alacak. 

Peki ben Belediye Başkanı olsam ne yapardım?

Bu santrali belediyeye kazandırmak için her şeyi yapacağım. AB yatırım fonları, hibe, sulama birlikleriyle beraber Ziraat Bankası’ndan faizsiz kredi artı Belediye aracılığı ile şirket kurulup yapacağı kârı belediyeye bıraktırırdım.
Elde edilen elektriği 8 ay boyunca devlete satardım ve bununla birlikte 3 senede bu parasını çıkartırdı.
4 ay bahçecilere bedava verip, ucuz meyve, sebze ürettirirdim. Bununla birlikte halk ucuz sebze ve meyveye ulaşırdı.
Ve bununla birlikte birçok camiinin ısınma giderleriyle birlikte elektriklerinin kapandıklarını görüyoruz. Bunu yaparak Belediye camiilere ücretsiz elektrik verebilirdi.

Bunun için diyoruz ki RANT İÇİN DEĞİL, HALK İÇİN BELEDİYECİLİK!”

Videoyu izlemek için aşağı kaydırabilirsiniz!

 

Kilispostası Haber Merkezi 

Bu video 1072 defa izlenmiştir..