Reklam
Reklam
Bugün

Tarımın Gücü: Kilis'te Üretim Projeleri Devam Ediyor!

Kilis, tarım ve üretimde yeni bir döneme hazırlanıyor! "Boş Arazi Kalmasın Yeter ki Sen Üret", "Üretim Geleceğimizdir” ve “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi” projeleri, sertifikalı arpa ve buğday tohumluğu dağıtım töreniyle başladı.

14 Kasım 2023 - 12:13
TAKİP ETTAKİP ET

Kilis İl Tarım ve Orman Müdürlüğü liderliğinde, Kilis Valiliği ve Kilis Belediye Başkanlığı'nın destekleriyle yürütülen projeler, Asri Mezarlığı yanındaki Pazar alanında düzenlenen etkinlikle resmiyet kazandı. İl Müdürü Levent Küçük'ün ev sahipliğinde gerçekleşen törene, Kilis Valisi Tahir Şahin, Milletvekili Ahmet Salih Dal, Belediye Başkanı Servet Ramazan ve birçok önemli katılımcı iştirak etti.

Proje kapsamında, 2000 çiftçiye %50 hibe olarak sağlanan 70 bin dekar alana ekilmek üzere 1500 ton sertifikalı arpa ve buğday tohumluğu dağıtıldı. Bu adım, Kilis'in tarımsal potansiyelini artırma hedefine güçlü bir başlangıç oldu.

İl Müdürü Küçük, yaptığı açıklamada pandemi ve savaş gibi zorlu dönemlerin gıda arzı ve güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, projelerin çiftçilere sağlanan bir destek olduğunu ifade etti. Devletin çiftçilerin yanında olduğunu belirten Küçük, projelerin başarıyla tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Sertifikalı tohum dağıtımı, çiftçilere yönelik yapılan bu destek projelerinin önemli bir ayağını oluşturuyor. 

Kilispostası Haber Merkezi

Bu video 1084 defa izlenmiştir..