30 AGUSTOS ZAFER BAYRAMININ 93. YILINI KUTLUYORUZ
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

30 AGUSTOS ZAFER BAYRAMININ 93. YILINI KUTLUYORUZ

27 Ağustos 2015 - 09:33

TÜRK ORDUSUNUN bu en büyük bayramını kutlamaya hazırlandığımız bu günde;

Büyük Atatürk ün 26 ağustos 1922 sabahı, ORDULAR HEDEFİNİZ AKDENİZDİR,ileri mesajı ile yürüyen büyük Türk ordusu ata türkün verdiği bu işaretle Türkiye cumhuriyetinin kurtuluşuna ve kuruluşuna büyük bir imza atmıştır.

İşte,Türk ordusu kendisine hediye edilen bu büyük bayramı büyük heyecanla kutlamaya hazırlanırken; Türk ordusu bütün mensupları ile general,subay astsubay ve erleriyle bu büyük bayramı her yıl heyecanla kutlar anıt kabri ziyaret ederek Atatürk ün mozolesine çelenk bur akıp bu bayramın heyecanını yaşarlar.

Biz bu bayramın Türk ordusuna verdiği büyük mesajla her yıl ve her gün başta Atatürk olmak üzere şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anar Türk ordusunu hürmetle selamlarız.

Orduda hizmet yıllarını dolduranlar emekliye ayrılırken terfi etmeyi bekleyen personel 30 ağustos günü bayram heyecanını o terfileri içinde yaşarlar.

Maalesef bu günlerde geldiğimiz nokta doğu ve güney doğu ana doluda verdiğimiz şehitler yüreğimizi sızlatmakta bil hassa yüzbaşı ali alkanı şehit veren jandarma yarbay Mehmet alkan göz yaşlarımızın sel olup akıp gitmesine daha büyük heyecanlar içerisinde vesile olmuştur. Bu çatışmaların bu ayrımcılığın ne ye mal olduğunu, niçin yapıldığını bir düşünelim diyorum. Çünkü Türk Milleti dendiğinde kürdü ile alevisi ile sunnisi ve diğer mezhepleriyle hepsi bir bütündür.

BÜYÜK TÜRK MİLLETİ 30 AGUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN 

Bu yazı 861 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar