BİR BANKACI BAYAN GÜLDEN DEMİRCİ...
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

BİR BANKACI BAYAN GÜLDEN DEMİRCİ...

11 Nisan 2016 - 15:48

Onu uzun yıllardan beri tanırım.Ciddi ve samimi bir banka sektörü elemanıdır.Güler yüzlü ve samimi tavrına müşteri tanıklık eder.O hangi bankada görev alırsa müşteride o bankayı tercih eder.

Geçtiğimiz günlerde1 nisanda yaş günüm münasebetiyle beni ziyaret ettiler.Bana çok değerli ve benim için çok ıymetli bir hediye takdim ettiler.Yaş ortamım geregince artık gözlerim bilgisayar kullanıp yazılarımı kaleme almak hayrii meşakkatli bir iş haline geldi.Fakat bana doğum günümde hediye ettiği cihaz sayesinde bu işlemi bir nebze olsun kolay hale getirdi. Bu cihaz bütün konuşmaları kayıt edip daha sonra istenilen bir zamanda dinlemeyi mümkün kılan bir ses kayıt cihazıdır.Böylelikle ben yazılarımı dillendiriyorum ve daha sonra kaleme alınıyor.

Evet sevgili Gülden, kızım Belma'nın arkadaşı uzun zamandır aile dostumuz olan bu güzel insan yaş günümde beni böyle sevindirecek bir hediye vermiştir.Ülkemiz modern kadınının ilkeleri ile büyüyen sayın Demirci, Atatürk ilke ve ınkılaplarına gönülden bağlı bir bireydir.

Mesleki hayatında sevecenliği ve çalışkanlığı ile dikkat çeken Gülden kızımız ülkemizin ihtiyaç duyduğu kadın profilini tam anlamıyla doldurmaktadır. Bir bayan için belkide yorucu denilebilecek bankacılık sektöründe bileğinin hakkı ile yükselen ve ilkeli duruşu ile de takdir kazanmaktır.

85 yaşımda bana hediye ettiği bu cihazı Allah nasip ettiği sürece  kullanacağım.Onu köşeme konuk ederk bir nebze olsun teşekkür etme imkanı bulmaktan ayrıca mutluyum.

Büyük Atatürk'ümüzün 1935 yılında kadınlarımızıa çeşitli alandalrda yeni yenilikçi haklar veren kanunu çıkarması ile Türkiye Cumhuriyetimizin böylesine aydınlık bayan kardeşlerimizi kazanma yolu açılmış olmuştur.Akla gelebilecek her sektörde ön sıralrada kadınlarımızı başarılı işler çıkartırken görmek bizleri mesut etmektedir.Başbakanlarımız içinde bile kadınların olduğunu hatırlatmak isterim.Çeşitli bakanlarımız çok önemli iş kadınlarımızı akla ilk gelenlerdir.

Daha nice çağdaş Bayan Gülden'ler yetiştirecek Cumhuriyetimizin aydınlık ışığı altında nice güzel günler temenni ediyorum.Aydınlık ışığımızın rehberliğinde bizi çok daha ilerilere götürecek daha nice bayan Gülden'ler yetişeceğine olan inancım tamdır.Onun için bayan Gülden'ler ne kadar çoğalırsa ülkemizin gelecek umudunu o denli artacaktır.Daha ileri bir medeniyet çizgisine yaklamış olacağız.

Sadece başarılı meslekş hayatı değil aynı zamanda bir annede olan bayan Gülden kadınlar onurdur ve cennet onların ayağının altındadır sözünü bizlere hatırlatan bir kişiliktir.

Bir Şair şöyle der;

Ana başa taç imiş

Her derde deva imiş

Bir evlat Pir olsa da

Anaya muhtaç imiş

Hoşçakalın bayan Gülden daha nice başarılı görevlerde sizi görmek için dua ediyor ve sizi selamlıyorum.

Bu yazı 980 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar